| Mihaelaa98 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat, suntem la inceput, insa el e putin cam rece si pare asa indiferent.Cum as putea sa il fac sa se ataseze de mine mai mult? Sa fiu mai dragastoasa cu el, sa il iau in brate sa l pup, sau sa fac si eu ca el sa fiu indiferenta si mai rece? Gresesc daca arat ca imi pasa?

15 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l in pace ca isi revine la normal.

| LoveSleep a răspuns:

Lasă-l, dă-i timp, o să afli mai multe despre el pe parcurs.
Nu greșești cu nimic.
Oricum, nu spera la prea mult din partea lui, dacă nu îți arată, nu înseamnă că nu-i pasă. Înțelege-l și tu.

| Happyjump a răspuns:

Stii, uneori nu este pur si simplu o fire mai rece, poate chiar nu simte nimic.

| Pinocchio a răspuns:

Nu cred ca gresesti daca ii arati ca-ti place, dar daca dupa un timp el nu se va schimba, sa fie si el mai putin dragostos, atunci va trebui sa discutati aceasta problema.

| Mirke a răspuns:

Tu esti tu, daca iti place sa il giugiulesti asa faci, daca poti sa fi distanta incearca, dar o sa iti fie greu, mai bine vorbesti cu el sa vei care e problema la el, nu insista sa nu il cicalesti, dar va trebui sa rezolvati cumva pentru ca e posibil sa nu se schimbe niciodata poate chiar nu e atras de tine suficient, sau ii e frica sa se exteriorizeze! afla!

| BeckhamRZM a răspuns:

Bună.

Păi, fii tu însuți. Nu cred că are vreun rost să te schimbi sau să faci ceva ce ai putea regreta mai târziu. Dacă vezi că se comportă în continuare la fel de indiferent și rece, spune-i că te desparți de el pentru că nu are niciun rost dacă ție îți pasă și lui nu, sau invers. Cu forța, nu poți face nimic. Nici să se ajungă la altceva să se învețe cu acel lucru, dacă mă înțelegi.

| StefanCosmin a răspuns:

E doar inceputul, dar cu timpul cred ca va veti atasa unul de celalaltwinking

| MrNob0dy a răspuns:

Poate asa cum ai spus si tu doar ''pare'' poate asa e firea lui nici eu nu sunt genu pupacios asta nu inseamna ca sunt indiferent... s-au poate fiind la inceput de relatie nu te cunoaste indeajuns de bine ca sa stie ce i-ti place si ce nu si se abtine

| ForWhat a răspuns:

Vai. Bun venit in lumea mea laughing. Serios acum. Prietenul meu la inceputul relatiei era absolut indiferent. Indiferenta lui ma scotea din minti. Ei bine pana in prezent eu sunt cea care se da pe langa el mai mult...il alinta il ia in brate ii face declaratii ii canta. Crede-ma cu cat esti mai naturala in jurul lui cu atat se va apropia mai mult de tine. Nu gresesti daca arati ca-ti pasa din contra il castigi total. Acum daca esti la inceput si nu-l cunosti de foarte mult timp zic sa pastrezi si o oarecare distanta in sensul ca orice ai face sa nu ajungi tu cea ranita in final. Succes happy

| Mirke a răspuns (pentru ForWhat):

La inceput daca era indiferent, cum ai ajuns cu el? cum ti-ai dat seama ce simte? interesant cum va atrag astia mai "ïndiferenti" (adica interiorizati sau emotivi), asa cred ca eram si eu cu prietena mea la inceput, ca mi-a zis la un moment dat ca mai avea un pic si tragea de mine, dar na eu voiam sa o cunosc acum ea e distanta si mai rece! nasol nu? cand se inverseaza!

| ForWhat a răspuns (pentru Mirke):

Am avut un moment in care si eu imi doream sa ma distantez de el pentru ca situatia in sine ma facea sa am anumite atacuri de panica. Dar, pe parcursul relatiei mi-am dat seama ca el chiar tine la mine si ca aceasta indiferenta a lui tine de trecut (am aflat si asta). Tot ce trebuie sa faci este sa patrunzi in viata partenerului. L-am iubit si-l iubesc enorm si pentru asta am fost in stare sa sacrific multe pana si sa trec peste acea indiferenta, Si cum de atrage indiferenta..simplu...indiferanta=mister suntem conceputi sa cautam raspunsuri prin urmare un om indiferent nu se descopera decat in timp. Si cand l-ai descoperit ai aflat ca te-ai indragostit happy

| Rbc_Rebeca_1991 a răspuns:

Nu nu gresesti.Da-i timpului timp.Se va obisnui adica se va atasa de tine.Inca e la inceput.Nu poti sa te apropii de persoana intr-o saptamana-doua, trebuie sa ai rabdare sa te cunoasca, tu fii deschisa cu el si increzatoare in tine ca restul vine de la sine.Bafta :*

| watashiwa a răspuns:

Nu gresesti cu absolut nimic, draga! De vina este el... Totusi, psihologii zic ca persoana e mai atasata de acea persoana cu comportament mai rece/distant. Testeaza-l! Daca nu reusesti, vorbeste cu el! Sa iti deschizi sufletul conteaza foarte mult intr-o relatie. Bafta! Sper sa mearga happy Daca ai nevoie de inca ceva, adreseaza-te :*

| Anne1099 a răspuns:

Eu aș purta o discuție cu el...l-ași întreba serios dacă chiar simte ceva pentru mine sau nu.

| Mirke a răspuns (pentru Anne1099):

E la inceput, daca ar sari noul iubit al tau pe tine sa te sufoace tu ce ai face? e normal pana se cunosc mai bine, nu incepi de acum cu discutii serioase ca se interiorizeaza poate se sperie si fuge! il iei usor si vezi ce iese, dupa ce primesti inelul ai dreptul sa il cicalesti, pana atunci inca e liber (lasa-l macar sa creada ca inca mai e liber)