| butterfly_4160 a întrebat:

Sunt in clasa cu un tip, iar din clasa a 9 a am fost cu el pana in clasa a a10. Aproximativ un an. Intradevar ne-am mai despartit de vreo cateva ori. dar el tot timpul se intorcea la mine. in decembrie anul trecut ne-am despartit pentru ca mi-a spus ca s-a plictisit de mine si ca nu ma mai iubeste. A fost prima mea dragoste si am tinut enorm de mult la el. dupa vreo 2 luni el s-a combinat cu actuala lui prietena.si pare foarte indragostit. dar el nu vorbeste cu mine.se uita cu coada ochiului la mine. iar daca imi adreseaza vreo intrebare. o spune pe un ton urat. in vara asta am plecat 3 luni in spania tocmai ca sa nu il vad si sa nu aud de el.toate bune si frumoase pana cand m-am intors. Cand l-am vazut am crezut ca innebunesc! Am mai iesit de vreo cateva ori la suc cu grupul nostru(umblam in aceeasi gasca) si a adus-o si pe ea.si am impresia ca tot ce face cu ea o face sa imi demonstreze mie cat de fericit e.As vrea sa ma apropii de el dar nu stiu cum. vreau sa ne intelegem bine macar sa imi vorbeasca frumos. sa ma considere o amica buna si nu reusesc sa ma apropii de el. aveti un sfat si pentru mine?happy

Răspuns Câştigător
| antonius74 a răspuns:

Daca el nu vrea, nu prea ai ce sa-i faci. nu pare a fi un tip tocmai inteligent, iar orgoliul sau e cam mare...totusi, daca tii cu adevarat sa-i fi amica, spune-i. din cate pot deduce, tu te comporti frumos cu el, iar el urat cu tine. continua sa te porti frumos si ar trebui, daca are putin bun simt si ceva rusine, sa-si dea seama ca nu actioneaza tocmai corect. daca nu, inseamna ca e un om in care nu ar trebui sa investesti. bafta!

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

De ce vrei sa te apropii de el? Nu vezi ca tot ce face, face ca sa suferi tu? Eu, una, m`as tine departe de o persoana ca asta, pentru ca in primul rand s`ar comporta urat cu mine si in al doilea rand nu as avea motive sa vreau sa fiu langa asa ceva-chiar si ca amica. El oricum e frustrat si incearca sa iti demonstreze ca se simte bine cu aia. Mai bine il ignori si apelezi la indiferenta. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu de ce sa ii cersesti atentia?happy am impresia ca esti tanara, so, chiar nu are rost.mai sunt si alti baieti, sigur mult mai draguti, ok sau cum i`ai considera tu. daca se poarta asa cu tine, fa si tu la fel.