| audiggle a întrebat:

Sunt indragostit de ea, ma gindesc, o visez mai mereu, e fata ideala pentru mine. Niciodata n-am avut parte cel putin de o atingere a buzelor. Am decis s-o scot definitiv din viata mea. Cel mai obijduitor fapt e ca nu ni-o acordat macar o mica shansa timp de 2 ani de convorbiri, sperante... Nu am avut nici o relatie la 18 ani a mei, tot o ashteptam pe ea...Chiar am nevoie de niste sfaturi. Va rog mult. sadcryingsorry am mai postat intrebarea, as dori mai multe sfaturi, multumesc din timp)

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Nu e ceva nou.Problema e ca daca le spui, te ignora si mai rau.E greu sa te ridici dupa refuz, asa stiu eu.Ca si cei de sus...:spune-i, timpul trece si niciodata nu trece in favoarea noastra, a baietilor.Macar ai sa fii mai impacat cu gandul ca tu i-ai spus ce simti tu pentru ea, poate daca aude de la tine ca tu o astepti doar o sansa de 2 ani si inca speri,poate te priveste cu alti ochi, foarte probabil sa se si distanteze de tine, in incercarea de a suprima ce simti tu pentru ea.Nu conteaza ca nu ai avut o relatie pana la 18 ani,nu varsta isi spune cuvantul,siguranta in ce simti tu pentru respectiva si daca e adevarat ce ai spus tu aici despre ce simti,atunci sa nu te gandesti niciodata ca tu ai pierdut mai mult decat ea, asa credeam si eu, dar o sa de-a peste altul mai rau si atunci o sa isi mai aduca aminte de ce i-ai spus tu.Curaj,da-o dracu de frica,mandrie si alte prostii.Te salut si succes.Ti-am raspuns mai lung,am patit si eu la fel si nici azi n-am uitat-o,dupa atatea respingeri,acum cinci zile am visat-o. Mintea iti pune ce doresti ca pe un film,asta fiind in vis, in incercarea de a te mai linisti, dar te darama chestiile astea cand te trezesti.

3 răspunsuri:
| Sweet00gum a răspuns:

Daca era interesata macar putin de tine, in acesti 2 ani, era cu tine. Cel mai bine e sa renunti, sa o uiti, daca in tot acesti timp nu ai facut-o sa se indragosteasca de tine, cam greu sa cred ca s-ar indragosti de acum inainte. Nu mai astepta ce nu se va intampla niciodata, sunt o gramada de fete pe Pamantu asta, ia gaseste-ti una potrivita! succes!

| Christos a răspuns:

Ai vorbit cu ea pe tema asta? I-ai spus cat de mult o iubesti si tot ce simti pentru ea? Ei bine, daca nu, mai ai o sansa. Spune-i direct toate aceste lucruri. Daca nu accepta(indiferent de motive), iti mai dau eu o sansa : uit-o, chiar daca iti vine greu la inceput, cu siguranta mai tarziu nu vei regreta. Cauta pe altcineva, colega, prietena, indiferent, invit-o la un suc, petrece cat mai mult timp cu ea, purtati discutii mai aprinse ( about sex). Priveste-o in ochi cand vorbesti cu ea, atinge-o, poti obtine chiar din prima zi de intalnire un sarut... big grin si poate chiar mai mult:X. Incearca sa nu pui prea mult suflet cand esti cu o fata...te "indragostesti nebuneste" de ea, iar apoi dupa "despartire", o sa-ti fie foarte greu, cunosc sentimentul, intri in depresie, te imbolnavesti, s.a.m.d. Eu iti doresc bafta, si ceea ce ti-am scris eu nu o lua ca pe un sfat ci, mai degraba, ca o propunere: tu faci ce vreibig grin

| Amy86 a răspuns:

Buna, din proprie exp iti pot spune ca aceasta fata nu este interesata de tine, daca era cred ca facea macar un mic pas. Mai poti incerca ceva, sinceritatea deoarece nu ai nimic de pierdut.Ii poti spune in fata ce simti pentru ea. Un mic ex. mie in liceu imi placea de un baiat si nu stiam ce sa fac. M am decis ca in pauza cand trece pe hol sa ma pun in. fata lui si sa ii zic.Nu te supara imi poti spune si mie cu cine pot vb pentru a avea o relatie cu tine? Ei bine a mers. A ramas blocat a zis ca trebuie sa se gandeasca si i am zis ok ai timp 2 h iar peste 1 h a venit si a zis cu mine si m a sarutat. Deci incearca orice ca sa nu ai regrete. Succes!