| nuitizic a întrebat:

Sunt indragostit de prietena celui mai bun prieten al meu! Ce as putea sa fac! P. S. Ea stie asta si nu are nimic impotriva!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita de ea! nu merita. prietenia e mai scumpa decat o dragoste trecatoare.Asculta asta, ca ti s epotriveste foarte bine si o sa te ajute; P http://www.youtube.com/watch?v=QDV1XkTd2sk

13 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa-ti iei gandul de la ea... flirteaza cu alte fete, ignor-o un timp.Crezi ca ar merita ca pentru o fata care nici macar nu te place(ca daca te placea, iti facea ea avansuri)sa renunti la un prieten adevarat? Gandeste-te.Bafta!

| Corinne a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa te gandesti! La un moment dat va trebui sa alegi intre iubire si prietenie.Adica daca fata va fi la un moment dat de acord sa formati un cuplu iti imaginezi ca prietenul tau nu te va mai considera prieten si se va ajunge la scandal si astfel ai pierdut o prietenie.
Iar daca ii lasi pe ei doi sa`si vada de relatia lor bineinteles ca o pierzi pe fata.Deci gandeste`te si analizeaza singur. Ce ii mai important pentru tine?
Nu vreau sa te influentiez in nici un fel dar o alta fata poti gasi dar un alt prieten adevarat mai greu. Oricum decizia iti apartine happy

Pa pa!

| Just a kid a răspuns:

Pfff.si u cam ce ai vrea sa faci? totusi e pr celui mai bun pr al tau.in primul rand ar trebui sa te hotarasti ce e mai important pentru tine. ea sau el.si daca ea nare nimic impotriva insmn ca nu o deranjeaza sau ca si ei ii place de tine? orkm daca tii la prietenia cu pr tau ai face bine sa nu va mai intalniti o prioada(u cu ea)

| marla a răspuns:

Astepti pana termina cu prietenul tau si te iei tu de treaba

| kromstein a răspuns:

Ai putea sa discuti si cu prietenul tau.

| Missin`you` a răspuns:

Iubirea trece ` dar prietenia ramane`happy eu zic sa` uiti de ea. e cel mai bine pentru tine`winking gandeste-te e prietena prietenului tau!happy cauta o gramada de fete mai frumoase si mai cool decat` ea. eu zic sa iei distantsa fata de ea sau risti sa`ty pierzi prietenul! uh alegiwinking bafta`happy

| nestlebaby a răspuns:

Time will tell! timpul le rezolva pe toate! nu ii poti desparti pentru ca pici de tradator tu fiindu-i prieten si ea va pica de stii tu mai bine.asteapta cumintel in banca ta si vezi ce se intampla.ai sa ai si tu ocaziile tale.bafta!

| zepssy a răspuns:

Ea este o mica... curioasa :-)
In primul rand nu inteleg de ce mereu va place varza din gradina vecinului? Multi adolescenti cresc avand o moralitate indoielnica si lipsa de respect pentru persoanele de langa ei. Nu e de mirare ca multe dintre relatiile din Romania sunt asa "oloage".

| no name_5407 a răspuns:

Pai depinde cat de puternica e relatia lorstraight facedaca ea nu are nimic impotriva asta inseamna ca si ea are ceva retineri in relatia pe care o arestraight face in acest caz ar fi bine sa astepti, timpul rezolva toatehappy. in orice caz daca e puternica relatia lor, stai departe. ce tie nu iti place altuia nu-i face, in plus e prietenul tau cel mai bun...pe el il poti avea o viata pe cand pe ea cine stie catstraight face

| cristinutzik a răspuns:

Sa o uitibig grin asta ar fi cea mai buna cale

| Sked a răspuns:

Nu iti da prieteni pe o p***a o sa "regreti" mai tarziu

| vioice7 a răspuns:

Yo zic sa nu te agati de ea. Personal cred ca o prietenie ii mai buna decat o relatia, ba mai mult sti vorba aia: "are balta peste". Sigur o sa gasesti o fata frumoasa si singurica cu care sa te intelegi. happy Bafta.