| SandaAlesia a întrebat:

Sunt indragostita de când mă știu de un băiat care este tigan (sunt conștientă ca nu trebuie sa umblu cu el)de aproape un an încerc sa îl evit în speranța că îl voi uita ( dar nu pot)îl visez în fiecare noapte nu am chef de nimic stau numai sa plâng de dorul lui am încercat să mă văd cu alt băiat dar nu am putut nici măcar să îl sărut când a vrut să mă sarute...Cum aș putea să ies din starea asta as vrea sa îl UIT .....Sau ar trebui sa uit ca e țigan și sa mă întorc la el... Lângă el simțeam ca am totul eram fericita și știu ca ma iubește mult dar se purta cu mine exact ca o cioara plus ca nu are decât 10 clase eu deja sunt în clasa 12. E mai mare decât mine cu 3 ani.Și tatât lui este un fost puscarias

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca tie nu-ti place situatia lui(comportament si scoala), de ce nu te desparti de el? Incearca si gaseste un baiat care sa fie pe placul tau.

| sofisis a răspuns:

Cum naiba vine asta : eram fericita, aveam totul dar se purta cu mine ca o cioara?

Ori erai fericita ori toate cele enumerate (cu tac'su, cu scoala etc) reprezinta niste probleme?
Parerea mea e ca trebuie sa intelegi in sinea ta ca nu e pentru tine baiatul asta. Daca era, nu erau atatea probleme intre voi.
Odata ce nu iti placea cum se purta cu tine, nu vad de ce inca visezi la el. Poate ca iti placea ca barbat dar e clar ca diferentele dintre voi sunt prea mari si nu poti trece peste ele.

| Lawliet14 a răspuns:

Cum ai putea sa-l uiti? Fii cu el si convinge-te ca e sau nu e ceea ce cauti!

| WolfGhost a răspuns:

Depinde de caracterul lui.De ceea ce vrea el pentru viitor.
Din ceea ce spui, nu mi se pare ca veti fi fericiti forever.
Pare ca stii asta.dar vrei doar o confirmare.