| pisibisi a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat care ma place si el.Problema e ca as vrea sa tin totul secret si ma astept ca in urmatoarele zile sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el.Imi place fff mult de el (nu vorbesc doar de aspect ci de caracter)dar de la imi place de el si pana la a ma combina cu el mai este un pas. Ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| jaujedam a răspuns:

Mai bine astepti.Si daca vezi ca nu iti da nimic de inteles ca ar vrea sa fie cu tine.iti faci curaj si ii spui tu...sau daca petreceti timpul liber impreuna stai foarte aproape de el pentru ca daca te place o sa vrea sa te sarute...dar eu zic sa mai astepti cateva zile.baftawinking

| SweetAndCandy a răspuns:

Pai daca iti place asa de mult da-te u pe langa el... dar in nicintr-un caz sa il intrebi u daca vrea sa fie ca tine, lasa-l sa faca si el ceva...winking

| Kerinna a răspuns:

Din curiozitate, cati ani ai? Nu e nimic rau in a te combina cu cineva. Nu ramai insarcinata =]]( scuze rautatea, dar am auzit si persoane care spuneam ca nu se combina din cauza asta ). Mai intai intreaba-l de ce vrea sa fie secret. Daca raspunsul lui e unul normal, gen : "sa vedem cum merge, daca merge bine nu o sa mai fie secret, dar momentan sa incercam asa" e destul de ok si poti merge mai departe ( sa te combini cu el ). Dar daca e unul gen " nu vreau sa ma vada prietenii cu tine ", CLAR! nu face prostia de a te combina cu el. Bafta ^^!

| consiliera a răspuns:

Fii smechera.Fa-l pe el sa faca primii pasi.Sa te placa el.Nu te arata disperata.Fii mai rezervata.

| ignore a răspuns:

Asteapta iesi intai cu el vb cu el si daca vezi ca e de trebuie te prezinta l pr de ia cu el. vb frumos cu tine