| angelikaa a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat de la mine din cartier.Il cunosc de un an, e de varsta mea.De cand ne cunoastem m-a placut, dar de fiecare data cand vroiam sa fim impreuna ne desparteam dupa maxim 2 saptamani.Nu ma mai cauta, nu raspundea la telefon.Nu prea a mai avut relatii si nici in prezent nu are. E un baiat sincer, nu m-a mintit niciodata, e genul care spune lucrurilor pe nume. Dupa ce nu ma mai cauta, trece o perioada de o luna-2 maxim si apoi iarasi reluam legatura, de cand ne stim o tinem tot asa. Mi-a spus ca tine la mine, dar lipseste ceva care sa ne lege definitiv si ca nu prea stie sa se comporte cu mine. El cu alte fete nu a mai umblat, m-am interesat.Eu chiar il iubesc, la inceput ma suparam pentru ca mereu disparea, acum a devenit deja o obisnuinta.Chiar vreau din tot sufletul sa fim impreuna.La inceput cand ma cauta e asa tandru si afectuos, iar dupa acele 2 saptamani se comporta destul de indiferent.In cercul lui de prieteni sunt doar baieti, numai cu ei iese. Am purtat de 1000 de ori discutii cu el, si nimic. Ce sa fac sa fim impreuna? Are 17 ani, sa mai astept pana se maturizeaza? Oare chiar tine la mine, dar atunci dc se comporta asa? sad

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Posibil sa ii fie teama de o relatie cu tine, sa se simta complexat de faptul ca nu are experienta si poate te va dezamagi cand veti trece la lucruri mai intime. Incearca sa afli adevaratul motiv pentru care nu iti mai vorbeste.Personal vred ca este acelasi motiv de fiecare data: lipsa lui de experienta in relatia cu o fata si se simte stangaci in tot ceea ce face. Daca tii la el si iti doresti sa fiti impreuna incearca sa il ajuti putin, in sensul ca sa iti spuna ce il framanta si propune-i tu sa faceti de fiecare data cate un pas in plus in relatia voastra; el poate nu are curajul.Succes!

| AndreyG a răspuns:

Sunt oameni care se maturizeaza si la 10 ani sincer.nu cred ca asta e problema. Dupa cum ai zis chiar tu,nu exista acea sclipire care sa va lege permanent.E clar deja ca nu puteti fi impreuna pentru totdeauna cum speri tu, deoarece ori are el o problema, ori tu.Imi poti spune zodiile voastre? Daca nu esti o persoana sceptica te pot convinge ca poate fi vorba de astre.Iti sugerez sa cauti pe google : "Horoscop dragoste compatibilitate", dai pe prima si pune zodiile voastre.Se poate sa fie ca in cazul Scorpioni-Gemeni, unde scorpionul reprezinta Apa si gemenii Aerul.De aceea pot fi relatii de scurta durata,pentru ca "Aerul nu sta la infinit sub apa, ci se ridica la suprafata precum bulele din sifon".Nu stiu acum daca tu crezi in horoscop, dar iti pot spune ca la mine este asa de precis incat cred cu ardoare.

| Gabrijel a răspuns:

Mai pe scurt nu sunteti compatibili unu celui lant. fara suparare mergi mai departe