| anonim_4396 a întrebat:

Sunt ingrijorata ieri mi-a venit ciclu si de azi am inceput sa am chiaguri de sange cand merg la wc imi pica chiaguri destul de mari... acum recent cand am intrat in dus am simtit ca imi curge ceva si am pus mana si era un chiag de aproximativ 2 cm... ca gelatina. am umplut toata baia de sange, va rog ajutati-ma e grav?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Ia uite cum se gasesc experti masculi sa raspunda la o intrebare asa banala. Micuto, inca nu te-ai obisnuit cu corpul tau de femeie in devenire. Acele "cheguri"de sange sunt perfect normale. Intr-un ciclu menstrual au loc mai multe etape, iar in cazul in care ovulul nu este fecundat, el este eliminat impreuna cu materia ce are menirea de a captusi colul uterin in cazul unei eventuale sarcini. Nu ai nimic, nu te mai speria aiurea.

| 13DoXy13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,exact...totul e perfecth normalwinkingnu te mai ingrijora

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca nu gasesti vreun medic pe aici ceea ce nu cred, eu iti recomand sa te duci la medic. Poate fi ceva serios si nu e bine sa ceri sfaturi pe astfel de situri in locul unui specialist.

| bombonica22 a răspuns:

Si este in forma de banut ...cam asa ceva

| Diiddiii a răspuns:

Pai. dupa parerea mea. "chiagurile" sunt normale... dar totusi, sa fii sigura ca nu este ceva grav vorbeste cu maicata despre asta. :*