| anonim_4396 a întrebat:

Sunt ingrijorata ieri mi-a venit ciclu si de azi am inceput sa am chiaguri de sange cand merg la wc imi pica chiaguri destul de mari ca un banut. acum recent cand am intrat in dus am simtit ca imi curge ceva si am pus mana si era un chiag de aproximativ 2 cm... ca gelatina. am umplut toata baia de sange, va rog ajutati-ma e grav? sau e normal?( 14 ani ) funda :*

Răspuns Câştigător
| AAARRR a răspuns:

... eu zic ca e ceva normal. si eu am dar nu chiar asa de marihee hee daca nu ai avut vreun contact sexual happy daca ai avut vorbeste cu mama ta sau cu vreo ruda apropriata [trecuta prin viata ] succes:*

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Organismul femeii produce in mod normal substante cu rol anticoagulant pentru a mentine sangele menstrual subtire si a preveni formarea de cheaguri. Daca menstruatia este insa abundenta si foarte rapid eliminata, substantele anticoagulante produse de catre organism nu mai au timp sa actioneze, ceea ce duce la formarea de cheaguri. Daca aveti cheaguri abundente sau mai mari decat un banut este indicat sa consultati un medic ginecolog pentru a exclude orice afectiune care ar putea cauza o menstruatie anormala.

| Laura46 a răspuns:

Asa aveam si eu in primii 8 ani de ciclu,dupa ce am inceput cu anticonceptionalele, nu imi mai vine cum trebuie, nu mai curge cantitatea de inainte.m-am dereglat in ultimul hal.Asa ca nu ai motive de ingrijorare

| bombonica22 a răspuns:

Nu ma crezi cas virgina? baga capu in. si da bancurile tale sunt de prost gust si in general de oameni inculti si retarziwinking nu te preocupa tu de cheagurile mele ca daca vrei ti le fac cadou, ai mancare acum de pranz laughing mai mult de 10 ani nu ai ca se ved din scris, asa ca du-te si joacate cu masinutele si lasa -ma pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai un avort spontan, sau o pierdere de sarcina ascunsa de parinti.

| bombonica22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aiurezi? am 14 ani si sunt virgina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am zis si eu, nu am dat cu parul.ce scrie pe fruntea femeilor care e virgina si care nu? bula s-a casatorit cu una de seama ta, si intrebat fiind daca a fost fata mare a raspuns; a fost exajerat de mare.

| bombonica22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prosta... sincer nu te mai baga ca musca in lapte unde nu iti fierbe oala. ce probleme ai tu cu mine? ce tu ai facut sex de la 11 ani si crezi ca toate sunt ca tine? nici nu sti despre ce e vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine ma cristino-virgino. daca-ti place uite sa dea Dumnezeu sa ramai virgina, pana vei muri.fiindca m-ai facut proasta.eu am vorbit serios nu am glumit, cand am raspuns.da tu vrei numai raspunsuri placute.adevarul te supara.asta e.nu esti singura.

| bombonica22 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, minciuna ma suparawinking cine esti tu sa imi zici mie bancuri de prost gust. oricum tot proasta si inapoiata esti cu tot cu blesteme oh go on copii ratati care nu au ce face la 1o ani si isi dau si ei cu parerea.:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ma? ala e banc de prost gust? ai 14 ani? nu ai simtul umorului deloc fa, fiindca simtul umorului este apanajul oamenilor teligenti.stii ce? ia-ti cheagurile deaici si du-le la rubrica medicina, sau sanatate.fa-ti curat in baie de la scurgeri si mai lasa minciunile.esti tu virgina cum sunt eu virgil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cristina virgina? ce sa fac ma cu cheagurile tale ca nu sunt vampir? am mancare, multumesc de oferta, ba chiar te poftesc si pe tine.

| Anda_5861 a răspuns:

E normal.din punctum meu de vedere.asa patesc si eu nu e un motiv de ingrijorare dar ca sa fii mai sigura intreaba si pe mama ta.Succes:*

| Loveisspecial a răspuns:

Da,cred ca este normal deoarece si o prietena de-a mea a avut aceeasi problema ca si tine si s-a dus la ginecolog. tongue