| anonim_4396 a întrebat:

Sunt insurat de 20 de ani.Am,de fapt am avut, o amanta cu 15 ani mai tanara decat mine.Am fost cu ea timp de 3 ani, pana acum o saptamana, cand s-a maritat, fara nicio veste.Sufar ingrozitor! Nu mananc, nu vad, nu aud... Dar nu asta e necazul ci faptul ca trebuie sa ascund asta fata de sotie(pe care o iubesc, si careia sunt obisnuit sa-i spun tot ce ma doare). Imi vine sa-i spun ca sa scap de chin! Cat de mare vi se pare riscul?

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu ti-as da papucii pe loc daca as fi ea!
Daca are putina mandrie de femeie asta ar face si ea!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Riscul sa te paraseasca afland ca o inseli de 3 ani si plangi dupa amanta? Probabil 95% daca cifre iti trebuie tie acum. Daca te astepti sa iti ofere un umar pe care sa plangi dupa amanta probabil ai deranj la mansarda, ca altfel nu-mi explic. E trist sa vezi atata lipsa de discernamant la oameni care ar trebui sa fie un model pentru copiii lor, dar ar trebui sa te judeci singur pentru ca altcineva nu e in masura. Parerea mea e sa ingropi povestea si sa ii dai sotiei afectiunea pe care o merita, si nu pentru a evita consecintele, ci pentru ca nu merita ea sa sufere din cauza ta.

| Anca a răspuns:

@miha, ce ai vrut sa spui cu " asa este o sotie adevarata"? :O

Adica proasta ar fi saºl ierte! Cum adica asa e o sotie adevarata?

Doamne fereste.ma fac ca nºam citit...

Mai flacaule care ai deschis subiectul :
Intrebarea ar fi : Ai fi vrut ca amanta sa stea toata viata dupa fundu tau? Tu esti insurat, nu?
Si ea trebuia sa se marite!
Da cat egoist domle! Tu sa ai 2 si ea saraca ramasite de la tine!

Bine a facut ca s-a maritat si a disparut din peisaj!
Si tu, nu mai plange. Stiu ca era carnea mai frageda pe ea, dar vezi-ti de nevasta ta, ca iei iºai jurat iubire in fata altarului, nu amantei!

Si daca ai pofta de un divort, marturisteste-i nevestei ca ai fost un curvar 3 ani si acu esti in depresie ca s-a maritata amanta!

| catthshshshs a răspuns:

Este intr-adevar un risc foarte mare. Mai bine nu ii spune decat sa iti faci rau singur.

lolita
| lolita a răspuns:

Asta nu este iubire ceea ce simti fata de sotie din moment ce ai inselat-o si acum plangi dupa amanta.
risti sa te trezesti cu o palma peste fata si cu un divort. inceara sa uiti aventura pe care ai avut-o si sa -i dedici cat mai mult timp sotiei.

| Stefania a răspuns:

Viata ei este in fata trebuie sa se marite asta e drumul oricui...este tanaratongue

| paramore a răspuns:

Scuze ca iti spun dar asa iti trebuie, acum dc nu te duci dupa ea si sufera cat vrei, trebuia sa te gandesti dinainte, si sunt o rusine barbatii astia cu amantele lor, acum poate ti-ai dat seama ca pe aia o doare undeva d tine, ca a plecat si s-a maritat cu altul bine-mersi... mi-e mila numai de sotia ta, ca nu stie pe cine are langa ea de 20 de ani! ai face bine sa-i spui, asa ai ce meriti

| monique a răspuns:

Fi sincer cu tine: Ce vrei de la viata? Ce iti doresti cu adevarat?

| gheorghita a răspuns:

Riscul ar fi sa te paraseasca! Ru una daca as afla te-as parasi. Si daca nu te-ar parasi relatia voastra nicioadata nu v-a mai fi la fel

| CenturyChild a răspuns:

Ca femeie (din punctul de vedere unei femei) te-ar parasi.Adica dupa ce o inseli de 3 ani vrei sa te mai si sustina ca ti-ai pierdut amanta?! Totusi, ceri prea mult.

| evoke a răspuns:

Timp de 3 ani ai inselat-o si dupa mai vrei sa te si ierte.Eu cred ca o sa te paraseasca daca o sa-i spui.
Totusi, esti casatorit de 20 de ani, iti inseli sotia cu una care e mai mica decat tine cu 15 ani, dupa spui ca suferi ingrozitor de mult, dar si ca iti iubesti sotiastraight face
Acum, poate nu o sa te paraseasca, dar relatia dintre voi nu va mai fi niciodata ca la inceput.

| elamit a răspuns:

Nu vrau sa va suprati pe mine, dar dumnezeu nu doarme. daca te iubeste, te iarta ca asa este o sotie adevarata

| uningermik a răspuns:

Doua iubiri nu se poate...

| moniquec a răspuns:

Riscul este sa isi faca bagajele si sa plece definitiv din casa sau sa-ti faca tie bagajele si sa pleci definitiv din casa
Mi se pare oricum o prostie din moment ce susti ca iti iubesti nevasta nu inteleg de ce ai simtit nevoia sa o inseli cel mai bine ar fi ca ceea ce ai facut tu sa ramana doar intre tine si amanta ta si nimeni altcineva sa nu mai stie
acordai atentie sotiei tale dar nu asa dintr'o data pentru ca o sa simta ca ceva s-a intamplat treptat azi o scoti la un suc maine la un film poimaine ii pregatesti o cina romatica sau pur si simplu dedica'i ei tot timpul liber care il ai tu
Apropie'te de sotia ta si incerca sa te dedici doar ei trup si suflet

| lela_1124 a răspuns:

Nu fii nebun si eu am facut o greseala acum 2 ani, de nervii i-am zis la sotu ca am 1 id privat si de atunci e gelos pe calculator, turba cand ma vede la comp, ristii sa iti pierzi familia, cu sinceritatea asta
ca remediu? fa-ti alta amanta big grin glumea, petrece mai mult timp cu sotia, face-ti plimbarii, mergeti la o terasa,, plimbarii prin parc asta eee, fata trebuia sa isi faca un rost pe lume, cred ca esti constient de asta sau ce? trebuia sa te invite sa fii cavaler de onoare? asta vroiai?

| YukiMrM a răspuns:

Nu-i spune happy riscul sa te paraseasca si sa se razbune este de 99%winking

| ela80 a răspuns:

Iti asumi riscuri prea mari si-ti afectezi familia mai ales ca o iubesti pe sotia ta, dar cind sa inceput relatia cu amanta ai stiut ca ai sotie care o iubesti si cred ca esti constient ca fata care ai esit cu ea a fost amanta si nu mai mult, chiar daca ai fc ai avut motive sati inseli sotia dar acum impacate cu consecintele. Daca-i spui sotii de ce ai fc nu crede ca scapi de chin ci te ingropi intr-un infern, poti a pierde sotia asa cum ai pierdut amanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ehehe, ia fa o probawinking spune-i sotiei, poate o sa planga si ea pentru tine, ca esti tu nefericit.Omule trebuie sa schimbi tigla de pe casa! sau schimba casa cu totu. Tu ce ai face daca situatia ar fi invers?!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti fie rusine! lasa sa suferi! cum suferi tu acum asa v-a suferii ea cand ii vei spune ca ai inselat-o.las-o balta treci peste asta si iubeste-ti sotia.amantele vin te storc de bani si pleaca, sotia e langa tine toata viata, nu merita sa o pierzi si pe ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica iti iubesti sotia daca ai inselat-o atata timp?
si nu inteleg de ce suferi, daca tu iti iubesti sotia nu te mai intereseaza de amata
sau o iubesti si p'aia?:SS

| allexutza_5235 a răspuns:

Nu stiu cum poti sa pui ca iti iubesti sotia, atat timp cat iti rezolvai problemele cu amanta, sau cel putin ii spuneai tot.happy cu siguranta sotia ta te-ar parasi daca ar sti ca de 3 ani o inseli cu altcineva. incearca sa te gandesti bine daca o iubesti pe sotia ta... sau e doar obisnuinta fiind ca stai cu ea de 20 de anitongue

| marios a răspuns:

Sa iubesti 2 femei? sa nu sti pe care -o vrei? una-i mama la copii alta-i pofta inimi rabdare si totul va trece pe scurt; nicaeri nu-i ca acasa bafta