| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema.Inca sufar dupa despartire deoarece il iubesc si acum... dar am cunoscut un baiat insa cam stau in dubii cu el.Am auzit ca nu prea este de incredere adica este cam...afemeiat pot spunebig grin.Pe fostul nu as vrea sa il mai iert mi-a facut prea multe cu toate ca inca tin la el foarte mult si mereu vorbim.Nu stiu ce sa fac sad FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Sfaturile mele sunt urmatoarele.
1. Intrerupe orice legatura cu fostul prieten, stai departe de el. Nu mai raspunde la tel, nu il mai cauta, oricat de greu ti-ar fi. Altfel vei suferi mereu si nu te vei putea desprinde de trecut. Iti spun din proprie experienta Alexandra.
2. Nu te lega de acest al doilea baiat. Clar ca daca are faima de afemeiat, la un moment dat te va rani, indiferent cum.
3. Ia o pauza de la relatii, 1-2 luni si gandeste-te la tine. Sa fii tu bine, inconjoara-te de amici, iesi in lume. Nu sta si suferi, nu merita nimeni lacrimile tale.
Iti spun toate astea pentru ca mi-au luat 22 de ani sa inteleg ca nimeni nu merita sa sufar pentru el. Si mai este o chestie, acolo undeva te asteapta baiatul ideal pentru tine. Ai doar putina rabdare happy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu reusesti sa gandesti corect,ia-ti o pauza, sa te linistesti.
O pauza sa te regasesti pe tine.
Trimite-i pe toti unde a intarcat mutul iapa si stai singura.
O sa vezi cat de bine te vei simti regasind gesturi vechi, obiceiuri pe care le-ai uitat!
Nu e neaparat sa fii cu cineva. Odihneste-ti sufletul un timp si vei realiza singura ce vrei.Nu oferi sanse altora doar din dorinta sa fii ca toata lumea!
Demonstreaza-ti singura ca esti puternica.
In fond si la urma urmei,TU esti cea mai importanta pentru tine, asa ca, de tine sa ai grija!
Succes!

| Yukari a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti gasesti pe altul, adica nu pe cel "afemeiat" si nici pe fostul. Gandeste-te bine, sunt atatia baieti, sunt sigura ca unul va reusi sa te faca sa te simti din nou fericita si sa iubesti.
Daca il vei alege pe cel in priivinta caruia ai dubii este foarte probabil sa suferi mai apoi, ori tu in starea de depresia in care te afli la momentul de fata nu cred ca ar fi indicat sa mai adaugi si suferinta.
Eu iti doresc mult succes si bafta la alegeri!:*

| MarTZius a răspuns:

Catty are dreptate si chiar ar trebui sa faci asta.n-are nici un rost sa continui cu fostul pentru ca totul va fi la fel iar cu cel afemeiat nu merita pentru ca el sigur nu este de o relatie serioasa si iar o sa ajungi sa suferi.esti genul de persoana care pune mult suflet intr-o relatie si asta e bine dar uneori ai si de suferit din cauza astastraight face.asa sunt si eu si te inteleg.

| ZaineaM a răspuns:

Parerea mea este sa nu mai pui suflet in relatii. eu sunt un foarte bun exemplu. n-am suferit niciodata din dragoste

| cosmin2344 a răspuns:

Cauta ceva care sa-ti placa tie,nu cineva care te place pe tine,nu te comporta ca o victima pentru ca asta vei ajunge,cine spune ca tu nu poti aborda sau cuceri ceva sau pe cineva care-ti place? nu trebuie neaparat sa astepti sa fii curtata,curte poti face si tu, astfel vei avea ceea ce-ti doresti, ceea ce-ti poftesti si nu ceea ce ti-se ofera doar de dragul sau sub legea nescrisa k femeile trebuie sa astepte sa fie gasite.pop