| Ally2501 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 6 luni.Totul merge ok, dar nu stralucit..nimic de zis.Ieri eram cu gasca pe afara si pe acolo era si cea mai buna prietena a mea de cand eram mic.Suntem buni prieteni, dar ieri..nu stiu ce s-a intamplat, am baut putin amandoi si dupa ne-am dus si ne-am plimbat.Ne-am oprit pe o banca si am inceput sa ne sarutam..si ne-am tot sarutat. Dupa am plecat acasa. Toate bune. Faza e ca nu ma simtam vinovat ca o inselam pe prietena mea.Asta e problema.Tin foarte mult la prietena mea ..Azi..Am iesit iar cu cea mai buna prietena a mea si era asa..indiferenta ..se vedea ca m-ar pupa dar parca nu stiu, era ceva cu ea. In fine. Nu stiu ce sa fac. Parca m-ar atrage mai mult ea decat actuala.Dar dupa poate stric prietenia. Si momentan nici nu stiu ce are de gand, azi am vorbit cu ea pe tema asta si a zis ca a cam fost o prostie ca am prietena si mereu schimba subiectul. voi ce ziceti sa fac? cum sa vorbesc cu ea despre asta?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa ramai cu prietena ta daca tot ti la ea

| schmoll a răspuns:

Salut prietene,negarea este un mod indirect de recunoastere,dar totul pleaca din inima ta,nu din minte,mintea judeca logic,inima e prima ce iti trimite un fior, acela trebuie ascultat, si ea are aceeasi temere ca tine in legatura cu prietenia, totul va fi bine, se vor rezolva toatehappycrede in tine

| Ally2501 explică (pentru schmoll):

Iti multumesc pentru timpul acordat.Chiar m-ai facut sa vad altfel lucrurile happy Mersi mult!

| NoOneKnow a răspuns:

Te place, dar nu vrea sa se bage intre tine si prietena ta.

| Angels151 a răspuns:

Buna ali.In primul rand daca tineai cu adevarat la prietena ta nu o inselai. Deci ar trebui sa renunti la ea si sa ramai cu a doua fata pentru ca se pare ca tii mai mult la a doua. Inainte de a te despartii de iubita ta, spune-i prietenei ca ai renuntat la iubita pentru ca voi doi sa ramaneti impreuna pentru ca tu pe ea o iubesti. Vezi ce iti raspunde si daca vrea sa ramaneti impreuna fa cumva sa te desparti de actuala. Mult succes!

| IrinaCamelia a răspuns:

E simplu, daca iubesti o persoana nu e loc si de a 2 a big grin Eu cred ca prietena ta cea mai buna e putin confuza si cine stie poate te iubea dinainte sa va sarutati, din marile prieteni se nasc marile iubiri.Mai intai trebuie sa stai un pic singur si sa analizezi tot ce s-a intamplat, iti iubesti actuala prietena sau sentimentul s-a naruit? Daca intr-adevar nu o mai iubesti si simti doar o simpatie pentru ea atunci cred ca ar trebui sa incheiati relatia decat sa suferiti mai mult dupa. Dupa ce-ti lamuresti sentimentele pentru actuala ta prietena du-te la prietena ta cea mai buna si explica-i situatia atunci roag-o sa-ti spuna ce simte. Daca si tu simti la fel pentru cea mai buna prietena ei bine atunci fa ce simti.big grin

| Ally2501 explică (pentru IrinaCamelia):

Chiar cred ca incep sa simt ceva pentru prietena mea cea mai buna.Dar imi e frica. poate ea nu simte nimic pentru mine...si a luat totul ca o joaca..chiar daca nu parea.

| IrinaCamelia a răspuns (pentru Ally2501):

Nu poti sa stii niciodata ce se intampla cu o persoana sau ce simte, asa ca trebuie sa infrunti aceasta teama, pentru ca asteptarea nu va clarifca nimic doar te va face sa suferi.Nu vei castiga nimic daca astepti pentru ca o poti pierde, incearca sa vorbesti cu ea in asa fel incat sa-ti spuna daca te place sau nu, adu-i in discutie incidentul acela si spune-i ca ai simtit ceva special, poate asa se va deschide.