| anonim_9012 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de o luna si ceva si nu e ceva de moment cel putin asta cred si simt. Dar am o problema sunt ff geloasa si ma tem cind e fara mine si pe o minuta, mi-e frica sa nu-l pierd. Ce pot face sa-l verific cit de mult tine la mine?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are nici un rost sa-l verifici. Relatia e sortita pieirii fiindca tu nu iti respecti deloc partenerul. In mod normal, daca l-ai respecta, ai avea incredere netarmurita in el, ai sti ca nu te-ar insela niciodata. Dar tu, dimpotriva, crezi despre el ca este o persoana josnica, lipsita de orice calitati, un gunoi uman capabil sa te insele in orice minut. Crezand asta si purtanadu-te ca atare, nu are rost sa va mai chinuiti impreuna.
Intr-o iubire adevarata intotdeauna partanerii se respecta si au incredere 100% unul in celalalt. Cand vei intalni si tu un barbat care sa simti ca merita asta, imi vei da dreptate.

| mgtow a răspuns:

Iti faci alt id si vezi daca spune ca are prietena sau nu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai verifica-l tu si sa vezi ce paucei frumosi primesti.

Aveti abia 1 luna de zile impreuna...ma intreb cum o sa fii cand vei avea un sot; il tii legat in casa?!

Neincrederea asta in tine o sa te faca mereu sa suferi.

| bianca9422 a răspuns:

Sa il verifici?
e relatie sau e politie?

oricat l-ai controla daca e sa fie infidel va fi oricumwinking

| Ionica9119 a răspuns:

Simplu! Pune o fata in care ai incredere sa se dea la el. Restul, vei vedea singura!
Succes!

| Bulimiarexia a răspuns:

Hm...eu sunt cu cineva de un an si am aceeasi problema ca tine, aveam mai bine zis. Incearca sa vezi daca poti avea incredere in el in primul rand, nu il supune la teste, nu e un soarece de laborator, fa-l doar sa iti arate ca te iubeste. si dupa incearca sa cladesti o oarecare baza in relatia voastra, nu te impune mai mult decat cere limita, fii tu si el, daca te iubeste, te va iubi asa cum esti, cu toate calitatile tale dar si, mai ales, cu toate defectele tale.

| Andrei32133 a răspuns:

Daca vrei ia-ti o mini camera video da de aia mini mini cat o pietricica eu pui comva la telefon si vezi ce face sper ca ti-am fost de folos

| DudaYeah a răspuns:

Nu-l verifica. lasa-l sa vezi cat de fidel iti e. si daca e inseala, atunci sa ii spui ca ai vrut sa vezi daca te iubeste. dar daca vrei cu adevarat sa il verifici, il poti lua usor, usor :" iubitule (sau cum ii zici tu) tu ma iubesti? ai face orice pentru mine?" si tot asa pana sa da de gol (daca e sa se dea de gol). dar nu te sfatuiesc sa il manipulezi sau sa il verifici pentru ca, sa stii, barbatii si baietii in general, sunt mai fideli decat femeile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai in git dupa el ca o obsedata. Poate il sufoci naibii.