| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie in care a-si vrea sa-mi iau lumea in cap si sa fug. m-a intilnesk cu un baiat deja timp de 7 luni dar nu-l iubesc in schimb imi place ft mult un prieten de-al lui care dupa cum am observat ma place si el pe mine.nu stiu ce sa faq nu vreau sa-mi las prietenul caci e baiat bun si nu stiu daca mai gasesc asa baieti si in plus e foarte sensibil si mi-e frica sa nu-l ranesc nu vreau sa-i faq rau insa sufar enorm cind il vad pe biatul ce-mi place imi vine a plinge vreau sa fiu cu el dar nici nu vreau sa-mi las prietenul caci stiu ca cu acest care imi place nu voi avea o relatzie cel mult numai o aventura si nu vreau sa risk dar nu stiu ce sa faq. si fata de prieten nu procedez corect reiese ca numai m-a folosesc de el pentru a petrece timpul imi puteti da vreun sfat?

3 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Lasa lucrurile sa mearga in continuare si pana la urma iti vei da tu seama cum e mai bine.

| YourDailyApple a răspuns:

Lasa-l pe actualul si nu-l mai tine degeaba langa tine, tu deja ai pus ochii pe prietenul lui. Eu sa fiu in locul iubitului tau m-as simti ca un prost sa stiu ca stau cu o fata dar ea e cu gandul la altul. El merita sa isi gaseasca pe una care intr-adevar il iubeste si tine la el, nu sa stea cu tine doar pe post de "asigurare ".
Hotaraste-te ce vrei de la viata.

| IrenneDrt a răspuns:

7 luni? si in alea sapte luni nu ti'ai dat seama ca nu tii la el sau ce? pentru ce il tii pe baiatu asta langa ytine cand poate sa gaseasca alta fata care sa tina la el?
sunt 7 luni, nu 7 zilewinking