| aleza21 a întrebat:

Sunt la facultate anul2 si m-am indragostit de proful de 33 de ani. Nu stiu cum sa-i zic ca imi doresc ceva cu el? Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| claudia_6048 a răspuns:

Pai ai putina rabdare happy adica esti de abia anul 2 pana in urmatorii incearca sa-i atragi atentia cat de mult poti si incerca sa-l faci sa te doreasca cu toata fiinta lui ...fii o eleva eminentahappy si cat de cooperativa poti fi astfel incat sa se gandeasca numai la eleva lui care ii face atat de mult bine prin benefiiciile pe care ii le oferi atunci cand vede ca esti atat de interesata de invatatura lui si poate isi va da seama ca esti o fiinta minunata cu care ar putea sa traiasca pana la moarte...happy sper ca vei face exact cum ti-am zis ar fi bine sa nu te grabesti pentru-ca vei face rau crede-ma

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Pai intai intereseaza-te daca el are prietena sau sotie, dupa aia afla de undeva cum este el, daca detesta relatiile cu eleve sau nu, imi pare rau pentru tine darrrr baftaaa

| rechinosu a răspuns:

Crezi ca relatia o sa mearga?
Gandeste-te la consecinte.

| LadyZuza a răspuns:

Si eu tot anul 2 laughing... da cum ai reusit sa ajungi la asta? ar fi una sa-i zici in particular dar daca nu-i va surade ideea? daca va face scandal prin facultate? esti sigura ca esti indragostita? poate fi ceva pasager... ai grija sa nu-ti faci rau singura, poate o sa mai fi judecata si de colegi daca se afla si va fi chin sa mergi la facultate! acum eu ti-am expus faza negativa! cea pozitiva nu o stiu, tot ce stiu e ca profi din facultati sunt atat de dobitoci de ramai masca cand ii auzi ce le iese pe gura, aia din liceu : oameni destepti! good luck

| rechinosu a răspuns:

Crezi ca relatia o sa mearga? Gandeste-te la consecinte, parerea mea.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dragoste, sau pasiune?/Aici ai mai multe dezavantaje, decât avantaje/El poate profita de tine, iar apoi să te facă de râs în toatî Facultatea/Dacă se va afla mai departe, îţi vei pierde prestigiul tău de fată/Poţi pierde toată Facultatea, de dragul unei pasiuni/Rişti să îi pui carierea în pericol/Oricât de mult ai încerca să ascunzi asta, la un moment dat tot se va afla/Şi vei vedea cum cerul ţi se va prăbuşi în faţa ta/vei fi nevoită să renunţi la toate idealurile tale/Dacă totuşi doreşti să îţi asumi toate riscurile şi să îi dezvălui adevărul/Găseşte momentul potrivit/În care să fiţi doar tu şi el/Explică-i faptul că nu doreşti să îi distrugi cariera, ci doar să fii lângă el/Şi dacă ţine la tine, va face tot posibilul să fiţi amândoi în siguranţă/Dar gândeşte-te că nu vă puteţi ascunde la nesfârşit...

| Rux04 a răspuns:

Nu-i spune nimic! Vezi-ti de carte! Nu este moral ca o studenta sa aiba o relatie cu un profesor si viceversa.