| DanaDaniela2222 a întrebat:

Sunt la menstruaţie iubitul meu vrea sa avem contact sexual mulţi zic ca nu e igienic eu find la menstruaţie.Voi ce parere aveţi? Putem avea contact sexual eu find la menstruaţie?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca folositi un prezervativ de ce nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i cea mai scarboasa, dureroasa si jenanta perioada a lunii, nefiind recomandat sexul, fiindca pe langa durerile de ciclu se pot declansa hemoragii si infectii, de la contactul cu sangele.

| Emilian65 a răspuns:

În perioada menstruației, este recomandat de medicii ginecologic sa nu se facă sex.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ai sângerări abundente mai bine nu, daca sângerezi decât puțin, moderat, sau ești pe final de menstruatie merge să faci fără să iasă mizerie mare. Te speli bine si înainte și după actul sexual, sau o faceți direct în duș.