| oana_6281 a întrebat:

Sunt mereu timida cand ma intalnesc cu un prieten,, ce sa fac sa imi inving timiditatea?

7 răspunsuri:
| Jakoban a răspuns:

Dai foc!
Adica incearca si tu sa nu mai fi asa timida.
Fi mai tupeistă ca să zic.
Cu tipeu înaine tatălaughing

| Alina0491 a răspuns:

Cred ca nu ai incredere in tine. Simte-te frumoasa cand urmeaza sa te intalnesti cu el. fii mereu cu zambetul pe buze si incearca sa ai incredere in tine!

| RisenLight a răspuns:

Sti sentimentul ala de siguranta acela cand te afli langa o persoana apropiata? Sentimentul ala de fericire combinat cu o relaxare mare si o oarecare siguranta? Daca il cunosti incearca sa il aplici cand esti cu acest prieten... Totul porneste de la tine. Daca tu te hotarasti sa aplici acelasi sentiment pe acest prieten al tau ti-ai gasit raspunsul la intrebarea ta, insa nu pot intervenii in sentimentele tale, fiindca sti tu sunt ale TALE big grin.
Sper ca ti-am fost de folos big grin

| Love4Music a răspuns:

Buna happy
Si eu am avut problema ta, dupa parerea mea nu e nimic iesit din comun sa fi timid.
Eu ma roseam cand vorbeam cu o fata si ma incurcam in propriile cuvinte.

Chestia asta se rezolva de la creier. Incearca sa treci peste si sa te incurajezi singura, sa scapi de frica.
Formuleazati propozitiile in minte inainte dee a le rostii.
Prin exercitiu si timp se va rezolva

| Mmmmaaaaddddyyyy a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca stii persoana aia de ceva vreme si ca atata timp cat vorbesti ca de obicei nu ai de ce sa cazi intr.o situatie stanjenitoare. Exact in aceeasi situatie am fost si eu, trebuie sa inveti sa scapi de timiditate, dar nu de tot insa, oricarui baiat ii place putin mister si putina timiditate, nu tupeu nesimtit. :*

| aurelsex a răspuns:

Daca te intalnesti cu mine te fac sa-ti invingi timiditatea cu un tupeu de fata versata

| Anonimul674 a răspuns:

Unora le plac foarte mult fetele timide, daca atunci cand ati inceput sa iesiti tu erai tot timida, inseamna ca el te place asa cum esti si nu are rost sa te schimbi.
DACA TI-A PALCUT RASPUNSUL, PREMIAZA-L