| Lilia2621 a întrebat:

Sunt momente ale vietii foarte complicate, cu lucrul, cu scoala, cu familia, si cu dragostea. Cred ca dragostea e un lucru farte foarte important pentru noi, deoarece cind avem o persoana care ne iubeste si pe care o iubim, ne simtim fericiti, chiar daca sunt inca multe alte probleme care ne macina. Cind iubesti, traesti un moment al vietii frumos, bogat, cu sufletul plin de fericire. Atunci ai la cine te gindi, ai cu cine vorbi, ai cui ii spune te iubesc. Detest persoanele care nu stiu sa iubeasca, care se joaca cu sentimentele altor persoane. Nu inteleg un lucru la aceste persoane, cu ce ii face fericiti aceasta joaca? Nu imi imaginez cum o persoana se poate saruta cind nu simte nimic, cind nu trec fluturasi prin burta atunci cind persoana iubita te atinge, dar cea mai mare intrebare mi-o pun cum pot sa se culce fara sentimente. Toti baietii au o placere facind dragoste, dar nu inteleg cum ii fac pe ei fericiti cind fac dragoste cu o fata pentru care nu simte nimic. Inteleg, sa ai o fata pe care o iubesti, si cind te culci cu ea sa fii fericit, si ea la rindul ei la fel. Visez foarte mult la o iubire ca in vise, sa fiu iubita si sa iubesc, si sa fie totul ideal. Nu am avut pin acum asa ceva, baietii pe care ii iubeam ma socoteau doar de o prietena, iar baietii cu care ma intilneam nu simteam nimic...

Stiu ca nu e o intrebare, dar vreau sa stiu daca sunteti de acord cu mine, mai cu seama baietii, iar daca nu sunteti de acord spuneti de ce.

fundita pentru... raspundul cel mai frumos

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,fiecare fata are un ideal si viseaza la baiatul care sa o iubeasca sincer si sa o faca fericita, e ceva normal.Doar ca un suflet pereche care sa te iubeasca sincer si sa il iubesti,e cam greu de gasit,oricum nu trebuie sa iti pierzi speranta.
Pai,multi baieti fac sex cu fete fara sa aiba sentimente,pentru ca ei stiu sa faca diferenta dintre dragoste si sex, ei pot face sex cu mai multe si apoi sa nu le mai pese, pentru ca acela a fost interesul lor sa se simta bine si cu asta basta.Totusi,lucrurile se schimba atunci cand incep sa iubeasca,dar multi desi iubesc o fata,sunt capabili sa insele,sa nu rateze ocazia daca se iveste si apoi tot la pers. iubita se intorc.
Dar, fetele de cele mai multe ori pun suflet si daca se implica, se implica si emotional...e oricum o diferenta mare intre o fata si un baiat.De obicei,fetele pana sa faca dragoste,trebuie sa aiba sentimente pentru acel baiat,in schimb baiatul are nevoie doar de o buna ocazie.
Da,se poate ca multi sa spuna te iubesc fara sa simta,multi sa sarute o persoana si sa aiba cu totul alte intentii,multi stiu sa minta frumos ca sa isi atinga scopurile ca asa e lumea,nu cred ca exista o iubire ca in povesti,ca iubirea nu e de ajuns,mai sunt si alte aspecte,o dragoste ca in filme mai greu...e adevarat ca poti sa iubesti si sa fii iubit,dar sa nu te astepti la o relatie numai lapte si miere, pe langa iubire, mai vin si alte sentimente.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ravens a răspuns:

Buna asa este viata este foarte complicata si ce facem noi se numeste sex nu dragoste cand nu baiatu nu simte nimic face doar din joaca sau pariu depinde.trebuie sa ai capu sus chiar daca ajunge unu sau una sa te distruga(sentimental)acesti copii nu sunt maturi indiferent daca sunt baieti sau fete.fii tare acolo undeva este alesul tau...trebuie sa fii tare si ai sa-l gasestiwinkingcu timpu se rezolva toate si cu multa rabdare.

| RobyAdy a răspuns:

Interesant punct de vedere! Si eu imi doresc o iubire ca in vise.ca in filme! Insa nu stiu daca este posibil in aceasta lume nebuna nebuna nebuna! Iti las id-ul meu sa discutam mai multe...ady09nt.Mersi!