| fear5213 a întrebat:

Sunt o persoana prietenoasa, in primul an de liceu si cu simtul umorului destul de bine dezvoltat.Nu am o prietena(nu m-am tare omorat sa-mi fac una ce-i drept,am refuzat unele "oferte" din unele motive).Ceea ce nu prea imi place e faptul ca nu sunt prea popular printre cei de varsta mea. Daca la o ora as spune ceva foarte amuzant nu cred ca ar rade cineva, dar daca ar face-o alta persoana(mai populara)lumea nu s-ar opri din ras chiar si daca n-ar fi deloc haios.Sunt o fire mai pesimista si cred ca in viitor voi fi o persoana realizata pe plan profesional (ma descurc bine la scoala si m-am gandit pe ce vreau sa ma axez) dar pe plan sentimental/familial o sa o duc foarte rau.Ce ati face in locul meu? Ati trecut prin asta?

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Sa sti ca nu popularitatea conteaza cel mai mult, de fapt nu conteaza deloc.
De cele mai multe ori persoanele simple, linistite si cu capul pe umeri au mai multe de castigat de cat cei care se dau peste cap sa iasa in evidenta si in goana lor dupa popularitate devin clovni.
Cat despre viitorul pe care singur ti l-ai prevazut e bine ca ai un punct fix in ceea ce priveste cariera si ai ambitia si hotararea de a face ceva cu viata ta, iar legat de viata sentimentala si de familie trebuie sa fi putin mai indraznet, daca gasesti o fata pe gustul tau actioneaza... sti Dumnezeu iti da dar nu iti baga si in sac!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu toti au harul de a spune cu succes o gluma. Renunta la glume si axeaza-te pe acele lucruri pe care tu crezi ca le poti face bine.

| TerenteFTW a răspuns:

Trebuie sa stii cand sa spui si ce gluma sa spui, la mine in clasa, eu orice as zice s-ar gasi cineva sa rada, ai grija sa nu ajungi asa, nu vei fi luat in serios in viitor.
Spui ca ai simtul umorului foarte bine dezvoltat, dar asta e ceva ce ar trebui sa spuna altii despre tine, ti-a spus cineva asa ceva?
Oricum, ca sa te ajut fi atent, fa-ti mai multi prieteni, prietenii ar rade la o gluma de-a ta chiar daca nu ar fi amuzanta si ai prinde incredere, asa cand spui tu o gluma si nu rade nimeni, iti pierzi increderea in tine si devii mai inchis, ceea ce nu e bine, trebuie sa fi deschis indiferent de situatiehappy

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Prietene,eu zic ca trebuie sa fi tu insati.fii deschis si relaxat.iar daca ceilalti nu rad gandeste-te ca ei nu exista sau ca sunt in lenjerie intima rolling on the floor))))) iar cand vine vorba de fete, trebuie sa accepti unele oferte.nu te gandi daca e prea scunda sau daca e baietoaica.s-ar putea chiar sa te surprinda.iar cand realizezi ca iti place(daca se intampla) tine-o aproape fara a o sufoca si fi romantic.nu uita, chiar si cel mai mic gest conteaza.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Anonim1989077656477):

Fii tu insuti... pai e deja el insusi ma... crezi ca joaca teatru sau ce

| Anonim1989077656477 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Ma refer sa fie mai relaxat. unii din cauza emotiilor nu sunt tocmai,, ei insisi"