| anonim_4396 a întrebat:

Sunt obsedata de gandul ca as putea boli atunci cand ma sarut cu cineva chiar daca nu as avea motive.1.este normal? 2.se poate intampla asa ceva? 3. ce pot face ca sa scap de aceasta obsesie?

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Nu o sa patesti nimic, decat daca acea pesoana are o bola care se ia. sa te saruti este foarte frumos! Este normal sa te sperie gandul, dar trebuie sa intelegi ca nu o sa patesti nimic. cel mai bine scapi de o obsesie, avand o alta obsesie sau o ocupatie; poti sa iti faci o fobie noua...stiu suna ciudat, dar asa fac eu de obicei si imi trecebig grin. Saruta-te si o sa vezi ca nu ti se intampla nimic. Cunosc o multime de persoane care s-au sarutat si nu au patit nimic. iti garantez ca nu se intampla nimicwinking

6 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Nici SIDA nu se ia prin sarut, decat daca are buzele crapate si sangereaza.

| Angelofdemon a răspuns:

Heii.
Na si cu tine acum.
Pai nu te saruta si tu cu oricine dupa strada. Cunoste-i probleme etc. Si pana la urma daca iei vreo boala sau ceva ai sa te tratezi si trece repede. Dar na. pentru singurata ta. dupa ce te saruti cu cineva. imediat cum ajungi acasa spalate bine pe dintii. Si ''obsesie'' nu o numi chiar asa. O sa iti treaca tie.

Răspuns utilizator avertizat
| rutanklan a răspuns:

Pai ai cateva variante.
1. O sa iei pana la urma o boala, o sa iti treaca, o sa vezi ca nu ii mare lucru (asta daca e ceva boala usoara)
2. Nu te mai saruta cu nimeni o vreme. Atunci dupa ce trece vremea nu te mai poti abtine
3. Spala-te pe dinti imediat dupa happy(nu-ti du acum periuta la intalnire), iti da macar o senzatie de curatenie chiar daca nu rezolva mare lucru.

| Hash001 a răspuns:

Ai o boala foarte rara. Iti imaginezi ca toata lumea are sida in afara de tine si de fapt tu esti singura cu sida. Boala pe care o ai se numeste sida.

| Zozoleparfumath a răspuns:

Draga meabig grin stai linistita, ca nu ai cum sa iei nici o boala de cat o raceala sau diferite boli asemanatoare care trec si pot fi tratate usor.NU SE POATE sa iei o boala grava prin sarut, ci doar prin contac sexual! Nu te mai gandii la asa ceva, pune accent pe altceva atunci cand te gandesti, capata incredere in acel moment si nu te mai gandii ca ar avea ceva persoana respectiva, pentru ca n-ai ce sa patesti.:* Bfta