| Paravan a întrebat:

Sunt pornit dupa o fata de aproape un an. La inceputul verii imi spunea in continuu ca vrea sa fie cu mine bla bla... Acum spune ca nu mai vrea sa fie cu mine ca sa nu ne pierdem prietenia dupa. Aveti idei ce sa fac? ( sunt indragostit de ea)

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

II zici ori joaca bambilici sau vrea ceva sex macar probezi variantele astea sa vezi ce zice.

| fabiola a răspuns:

Cu forta nu faci nimic, unele se implica mai putin si le place joaca, flirtul! Nu este genul tau si nu are rost sa fortezi nimic daca sentimentele nu sunt reciproce!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Ai scris acolo ceva d genu :,, ca vrea sa fie cu mine bla bla.`` deci la chestia cu bla bla ma refer...ce mult o respectistraight face

| razvanel_5766 a răspuns:

Daca intr-adevar aveti o prietenie de fier e riscant din punctul meu de vedere sa inecri altceva cu ea, dar daca o iubesti cu adevarat, stii vorba aia "incercarea moarte n-are" deci, depinde cat de puternice sunt sentimentele tale fata de ea!
Succes, sper ca te-am ajutat!winking

| VIPlidia a răspuns:

Eu nu cred ca prietenia este ceea ce ea vrea sa piarda, ci nu vrea sa piarda pe alcineva.Sigur a pus ochii pe altul, dar nu vrea sa iti spuna, stiind ca tu vei ramane trist.Incearca sa discuti cu ea, si convingio ca prietenia intre voi 2 nu se va strica, doar nu aveti nimic de pierdut.Pana la urma, ea a fost cea care a tot insistat.

| mellyy a răspuns:

De ce nu ai vrut sa fi cu ea atunci cand iti spunea ea ca vrea sa fie cu tine? Probabil este confuza si ii este teama sa nu se destrame si actuala prietenie daca incercati ceva mai mult,inearca sa o faci sa aiba mai multa incredere in ea, si daca tu esti convins ca v-ati intelege bine intr-o relatie bazata pe mult mai mult decat o amicizie discuta cu ea deschis si intreab-o mai exact ce gandeste si de ce este asa convinsa ca nu ar putea fi intre voi o altfel de relatie, in afara de pierderea prieteniei pe care o aveti in prezent...succes!

| MaDaRuLLz a răspuns:

Hm abstract laughing glumesc!
Incearca sa vorbesti cu ea, liber si deschis, sa ii spui in fata tot ceea ce simti pentru ea si eventual chiar sa o saruti. Daca iti e rusine incearca prin diferite modalitati, te invat niste trucuri laughing :1)ascunde-te cu ea daca va jucati "Vatea-scunselea" 2)roaga prietenii ca al adv-prov-% sa alegi prov si sa te provoace sa o saruti sau adv si sa iti zica daca o iubesti si vrei sa o placi. Daca e in clasa cu tine lasa-i florin in banca sau ceva de genu.
Sper ca te-am ajutat te rog frumos, fundita! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune imi place o fata.ce sa zic incearca sa discuti cu ea ea fata in fata.sa ii explici ca o iubesti si nu vrei sa fiti doar amici. spune'i ca nu are ce problema sa fie

| chocolate_8535 a răspuns:

Parerea mea este sa insisti odata ce esti indragostit de ea...ce sa spuna si ea te ia cu prietenia oricum cu siguranta te place