| Andreeashine a întrebat:

Sunt prinsa intre doi actualul iubit si fostul.Pai fostul meu prieten, am tinut enorm la el ne-am depatit acum o luna jumate, pot sa zic ca in tot acest timp plangeam zilnic, pentru ca tineam legatura vorbeam mereu si mereu aveam motive sa plang si sa regret, dar acum. un amic, ma facea in fiecare zi sa ma simt din ce in ce mai bine, mai intai totul era o gluma dar cu timpul ne-am apropiat dince in ce mai mult, pana cand am ajuns sa tinem unu la altu, ne-am vazut doar noi doi ne-am sarutat, ne-am combinat. in ultimul timp cu fostul eram indiferenta, nu il mai bagam in seama. si nu se mai purta asa urat, acum el ma baga in seama el se tinea dupa mine dar tot asa are momente, cand e ok cand nu e.acum am avut o discutie destul de serioasa cu el din care reiese ca vrea se ne impam, nu stiu ce sa mai cre, il vreau pentru ca, ma face sa ma simt excelent, dar mie teama daca ma vrea doar pentru sex, ca in perioada in care am fost despartiti tot facea propuneri.La actualul tin mult si nu vreau sa il dezamagesc

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Uita trecutul si ramai cu actualul, parerea mea!

| Flav a răspuns:

Ce sa mai spun... ce-mi plac exprimarile: ''sunt prinsa intre doi'', '' ne-am sarutat, ne-am combinat'', ''ma vrea doar pentru sex''...iti taie tot cheful de a mai raspunde.
Respecta-te ca femeie. Tu-n momentul asta, nici nu stii pe cine iubesti. Rana de la ''fostul iubit'' inca nu e cicatrizata iar pe actualul nu-l iubesti, ci-l respecti si tii la el ca prieten. Ai grija, sa nu fii prostita de cel cu care ai mai fost, ai grija sa nu gresesti ascultandu-ti inima. Strange randurile, nu te juca cu sentimentele, roata s-ar putea sa se intoarca.
Si nu te mai baga in relatii daca nu stii sigura ca iubesti!

| lays a răspuns:

Nuuuuuuuuuu! greseala asta era sa o fac eu. te rog sa nu faci lucrul asta.stiu ca tii la el.probabil(ca in cazul meu)se joaca. vrea sex(la fel ca la mine). eu am vrut sa renunt la iubitul meu pentru ca il iubeam enorm pe fostul.si stii ce mi-a zis? ca ne putem vedea de cate ori vreau eu. dar la el acasa.nu-ti bate joc de tine.stai cu acel baiat care te iubeste si la cer zici ca tii!

| Octavutzu a răspuns:

Probabil nu s-a gandit cand v'ati despartit a fost indiferent crezind ca oricand vrea el va puteti inpaca asta bazanduse pe faptul ca il iubesti, acum vazand ca ai o relatie cu o alta persoana cred ca a inceut sa fie gelos pe actualul si poate chiar regreta faptul ca v'ati despartit... dar dar dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii faci lui pe plac sa te inpaci cu el chiar daca se poarta super cu tine si sti de ce? Daca tu o sa te inpaci cu el lasandul pe actualul asta o sa se repete si iar o sa va derpartiti iar o sa suferi si iar o sa vina sa va inpacati asta pentru ca daca te inpaci cu el o sa te priveasca alvel mai de sus crezand ca el detine controlul asupra ta oricand vrea... Cum zice si Flav poate ca nu il iubesti inca pe actualul poate fi doar atractia respectul ca prieten dar totusi e bine ca exista dorinta si iubirea vine si ea incet incet.Nu e bine sa gandesti 5 minute sa faci o greseala si apoi sa suferi o luna sau poate doua. Sfatul meu e sa ramai cu actualul. ciau si ai Grije de tine.

| ioneluka a răspuns:

Lasa trecutul sa fie trecut!

Esti tanara, traieste-ti prezentul!

Ar trebui sa te gandesti ca te simti mai excelent cu actualul!

Cand plangeai pe rupte actualul a avut grija de tine!
Iar fostul te-a lasat "balta"...

I-ati o foaie si imparte-o in jumatate! cu o linie pe prima jumatate scrie defectele fostului, iar pe a 2 jumatate scrie defectele actualului... dupa fa tot asa si cu calitatile fiecaruia!

Fa comparatia si apoi o sa iti dai seama cum sta treaba!

Succeeess!

P. S. Prezentul conteaza!

| Eℓℓa a răspuns:

Uital pe fostul
Si vezi daca simti ceva serios pentru actualul tau iubit...sa nu fie doar o joac thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa-l dezamagesti pe actualul de ce mai dezgropi mortii? Lasa-l pe fostul`tau. Un lucru e sigur:nimeni nu se schimba de pe o zi pe alta.de pe o luna pe alta, doar pentru o perioada foarte mica, atunci cand urmareste ceva, dupa care revine la normal!
Lasa-l pe fostul`in domeniul trecutului, ramai alaturi de o persoana care nu te-a dezamagit inca si care tine la tine.
Decizia iti apartine, doar de tine depinde, eu una mi-am spus parerea.