| audiggle a întrebat:

Sunt pur simplu obsedat de ea, ma gindesc, o visez mai mereu, e fata perfecta pentru mine. Niciodata n-am avut parte cel putin de o atingere a buzelor. Am decis s-o scot definitiv din viata mea. Cel mai obijduitor fapt e ca nu ni-o acordat macar o mica shansa timp de 2 ani de convorbiri, sperante... sadNu am avut nici o relatie la 18 ani a mei, tot o ashteptam pe ea...Chiar am nevoie de niste sfaturi. Va rog mult

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ma bucur ca mai gasesti si astazi baieti care stiu sa iubeasca, care isi doresc o fata pentru ce-i frumos la ea si nu pentru sex! Imi pare rau insa pentru ca dragostea nu-ti este impartasita, dar poate ca nu te merita! Nu uita niciodata ca dragostea e pentru doi!

| IDamon a răspuns:

Incearca acum cu alta fata. Incearca sa nu te mai gandesti la ea si sa iti indrepti atentia catre altceva, catre distractie, catre priteneii tai sau sa iti faci noi prieteni> Chiar sa iti gasesti o noua fata pe care sa o placi si sa incerci sa fi cu ea.

| Crimeea a răspuns:

Nu esti destul de explicit ca sa pot sa-mi dau cu parerea, ati fost platonici pana acum, nu inteleg, explica

| stelau a răspuns:

Si eu am trecut prin asa.incearca sa o uiti cat mai repede.Din cauza fetei sa-r putea sa te certi si cu prietenii si sa faci multe prostii.Cand esti indragostit nu sti sa te controlezi.In sinea ta sti ca trebui sa o uiti dar sufletul nu poate.Incearca sa nu stai in preajma ei. Exista 2 metode sa o uiti
1.Sa iti gasesti o alta fata
2.De la timp, dar in cazul asta asteptarea doare.Ti-as sugera sa incerci sa gasesti alta fata.Bafta!happy