| Hazel a întrebat:

Sunt un baiat de 20 de ani care nici macar nu a avut primul sarut.As dori sa intreb fetele ce parere au despre un asemenea om. E patetic? Mentionez ca sunt o fire introvertita, nu timida, nu cred ca aspectul fizic e problema desi frumusetea sta in ochii privitorului. Fara raspunsuri deviate de la subiect!( chestii religioase, morale, sau ce tin de scoala) Vreau raspunsuri sincere!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Pai in primul rand nu stiu daca esti patetic sau nu, esti plin de patos? pentru ca asta inseamna patetic, check dex, pathetic in engleza inseamna jalnic, patetic in romana inseamna un om care emotioneaza, impresioneaza. Eu cred ca nu are nici o legatura cu aspectul fizic, ci are legatura cu atitudinea ta, esti neincrezator, iti este teama sa vorbesti? Am observat ca trebuie sa intrii in vorba cu lumea / fetele si de acolo dai in orice. Eu am intalnit fete in jocuri pe net cu care m-am intalnit si am avut...etc tongue. Si eu chiar sunt urat, si sarac, si prost. In fine, nu te mai gandi ca ai tu ceva, nu ai nimic, trebuie doar sa iesi din casa, sa interactionezi, sa vorbesti deschis despre orice, sa glumesti despre orice, sa fi natural si vei avea parte si de fete. Daca te gandesti la ce vei zice pentru ca iti e frica sa nu zici prostii, atunci vei avea probleme. Spune orice si vei afla ca si fetele ti se vor deschide. Alea care sunt intepate si trebuie sa le zici nu stiu ce sau sa te comporti nu stiu cum, alea nu merita sa le vorbesti.

| Hazel explică (pentru EnvyU):

Am gresit in legatura cu pateticul laughing, totusi important e la ce ma refer, limbajul e alcatuit din simboluri, care nu inseamna nimic daca nu le atribui unor,, ceva''

| Dugalle a răspuns (pentru EnvyU):

Fa-mi repede o lista! Serios acum! Da-mi lista pe privat de jocuri.

Fara LoL te rog frumos, multumesc.

40 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu vad care e problema. Nu esti singurul baiat in situatia asta si nu vei fi nici ultimul.

,, As dori sa intreb fetele ce parere au despre un asemenea om">>> pai e ceva de apreciat si consider ca ai o valoare mai mare decat altii care au umblat din floare in floare.

| RAY a răspuns (pentru AdelinaC):

Luminita voua va plac badboys draga, ce sa faci cu unu plcictisitor, timid, urat etc? de ce te minti singura? la fete le plac badboys pentru ca sunt barbatii e ceva logic noi apreciem o fata tanara, frumoasa voi un barbat matur nu e greu de inteles

| AdelinaC a răspuns (pentru RAY):

Fiecare cu alegerile ei.

| RAY a răspuns (pentru AdelinaC):

Logic dar a spune ca va plac baieti timizi, plictisitori e o minciuna

| RAY a răspuns:

De unde ai auzit asta ca frumustea e in ochii privitorului si ca nu conteaza fizicul? fizicul e pe primul loc in orice interactiune umana, cum sa nu conteze timp de milioane de ani dupa fizic neam ales partenerele /partenerii /conducatorii etc crezi si tu aiureala ca sufletul conteaza aia e o ipocrizie, ai 20 de ani ai nevoie de o dezvoltare de comportament http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.com/......IVATIONALE

chiar si asa daca esti urat nu te vor place fetele, uite un exemplu in autobus se pune una frumoasa langa tine nu ti drag ca s-a pus langa tine? acuma punete in locul unei fete un super baiat s-a asezat langa ea ce crezi ca nu il va place? daca frumustea e in ochii privitorului selena gomez, jenifer lopez e urata pentru uni? un om frumos e frumos pentru toata lumea

| Hazel explică (pentru RAY):

Nu ai citit bine! Am spus ca nu cred(EU) ca stau rau la capitolul aspect! In schimb o persoana te poate percepe ca urat sau frumos indiferent de ce crezi tu.Un pic de atentie zic eu!

| EnvyU a răspuns (pentru RAY):

Aici gresesti, e urata jenifer lopez, si sa vezi cum e nefardata. Sunt multe care mie imi plac si altora nu le plac, sau invers. Ai dreptate de faza cum ca ne place aspectul fizic placut, asta e normal, dar aspectul fizic te ajuta mai mult sa intrii in vorba cu persoana mai usor, nu te face sa o si cuceresti. Aici conteaza mai mult ce ai de spus, eu m-am indragostit de o fata pentru ca imi placea cum se imbraca si cum vorbea si cum gandea, era genul meu.

| RAY a răspuns (pentru EnvyU):

Eu vb de aia tanara da acuma ai dreptate, bine hai sa revenim la noi sunt atatea fete frumoase simple, naturale care nu se dau cu o tona de fardurii dar nu putem nega ca nu ne place frumusetea indiferent de sex

| peperonies a răspuns:

Homosexualitate latenta.

| DonaldTrump a răspuns (pentru peperonies):

Da sefu, m-ai strigat?

| Lawliet14 a răspuns:

Nu e mare lucru, lasa-l pe Ray care este frustrat, de fapt foarte complexat de aspectul fizic. Dar chiar asa, bietul Ray "E' pe ele...

Crede-ma ca daca o fata se indragosteste de tine, nu mai conteaza acest aspect. Sau daca te place mult, nu una care o face la suprafata.

| Hazel explică (pentru Lawliet14):

Ray nu a inteles nimic din ce am spus laughing), dar il las in lumea lui.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Lawliet14):

Te sustin! Bravo!

| RAY a răspuns (pentru Hazel):

Daca esti asa frumos cum de nici macar nu ai sarutat o fata pana la 20 de ani? in fine

| RAY a răspuns (pentru Lawliet14):

Motanel eu nu sunt complexat de fizic,eu am spus adevarul mi egal ce crezi tu, fizicul conteaza,o fata frumoasa se uita la un barbat care macar o atrage cu ceva persoana in cauza nu are un carcater de om matur,lipsa fizicului, nu-i stiu situatia materiala banuiesc ca sta cu parintii si are mininmul pe economie macar atat, da sa spui ca nu conteaza fizicul e ipocrizie mare, da-mi o singura dovada ca un vagabond urat de pe strada sta cu una frumoasa un singur exemplu sau un baiat urat, sarcac cu una frumoasa hai o dovada doar ca tu doar sti sa comentezi, apropo esti mascul?

| RAY a răspuns (pentru Hazel):

Cu gandirea asta ne vedem la 50 de ani cu acelasi intrebare, tu nici macar nu te-ai schimba ca nu vrei stai in carapacea ta si te crezi perfect, nici macar nu incerci sa intelegi in fine

| Hazel explică (pentru RAY):

Tu crezi ca daca esti frumos totul merge ok? Ai o gandire puerila.

| RAY a răspuns (pentru Hazel):

Eu n-am spus ca daca esti frumos totul merge bine, eu ti-am spus ca fizicul conteaza pentru sexul opus

| Dugalle a răspuns (pentru Lawliet14):

Din pacate ii dau dreptate partiala lui Ray. Partiala adica fizicul cam conteaza, e un fel de carte de vizita.

Ok, nu se pune accent maret si zeicesc de orice " barbat " trebuie sa are un trupusor de zeu sculptat in marmura de Brancusi dar totusi fizicul conteaza incat sa fii prezentabil si placut.

| Hazel explică (pentru Dugalle):

Sa nu crezi ca sunt un ipocrit care inlatura aspectul fizic, spun doar ca frumusetea e relativa si poate s-a intamplat sa nu ma placa nici o reprezentanta a sexului feminin. Cum am mai spus, eu ma simt bine in corpul meu si nu am complexe de inferioritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca e patetic nu e ca si cum ai fi ultimul de pe planeta, nu ai de ce sa-ti bati capul. Ati putea face un grup de Facebook si sa luati parte la tot felul de adunari. Imagineaza-ti o camera plina cu introvertiti (nu timizi) in care nimeni nu vorbeste cu nimeni dar toti aveti fantezii sexuale intre voi. Ar fi amuzant.

| Hazel explică (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa ma compar cu altii? Nu conteaza ca nu sunt ultimul de pe planeta, dar ma simt de parca as fi singurul. Sala cu introvertitii ar fi amuzanta laughing)) La 20 de ani in ziua de azi ar fi trebuit sa fiu si eu,, in rand cu lumea''. Si cu partea virtuala nu se rezolva nimic dar cu o asemenea camera sunt mai multe sanse.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Un raspuns sincer ar fi sa te duci sa saruti o fata. Fara "daca", " cum ar fi fost atunci daca". Stergi tot cu buretele si te duci la o fata si vorbesti cu ea. Dupa ce faci asta o sa vezi ca nu mare scofala si sper sa nu te opresti pana iti atingi cifra limita. Bafta!

| Dugalle a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Hello, el nu stie sa sarute ca nu a avut parte inca.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Dugalle):

Si ai vrea sa-i oferi tu o demonstratie sau sa mearga efectiv sa o sarute?

| Dugalle a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Cum sa faci ceva daca nu stii cum sa faci?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Dugalle):

Pai atunci toat viata stai si uita-te la ele.Ce sa iti zic eu tie? Apropo, se scrie "nu stii"

| Kriss96 a răspuns:

Nu mi se pare patetic. Sunt foarte multe fete care au 18, 19, 20 si nu au avut o relatie serioasa. Nu te gandi ca o sa ramai singur din cauza asta. Intr-o zi vei gasi si tu o fata si sa vezi ca nu o sa conteze cata experienta ai sau n-ai.

| DonaldTrump a răspuns:

Nu e nimic anormal, sunt multi oameni care au 18-20 si ceva de ani si nu au avut primul sarut. O sa iti gasesti tu jumatateawinking

| GrungyCacti a răspuns:

Nu e deloc patetic. Pot sa spun ca sunt in aceeasi situatie ca tine si sunt o fata de 21 de ani. Pur si simplu nu a aparut persoana potrivita. Capul sus! happy

| e1xtz a răspuns (pentru GrungyCacti):

Pai combinati-va!
Poate iese ceva, in comun ia uite, deja aveti cate ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GrungyCacti):

Persoana potrivita = cineva suficient de urat si fara respect de sine?

| GrungyCacti a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar nu am cum ai ajuns la ipoteza asta. Persoana potrivita insemnand cineva care te respecta si ii pasa de tine. Doar nu incepem acum sa ne sarutam numai asa ca gest. Trebuie sa insemne ceva.

| GrungyCacti a răspuns (pentru e1xtz):

Sunt single si indisponibila. Am ajuns la un nivel prea mare de neincredere in oameni, mai ales in barbati ca sa am o relatie.

| Hazel explică (pentru GrungyCacti):

Si te apasa faptul ca nu a aparut persoana respectiva la 21 de ani? Pe mine sincer ma apasa lipsa unei astfel de experiente. Sa stii ca nici eu nu am incredere in oameni, dar nu as refuza o eventuala relatie, poate a mai a ramas ceva calitate in cineva.

| GrungyCacti a răspuns (pentru Hazel):

Experienta si iar experienta...sunt obosita sa aud de cuvantul asta. Eu una as vrea ca prima persoana cu care ma sarut sa fie si ultima, dar asa ceva nu mai exista. De asta imi e si frica sa am o relatie. Nu stiu cum as trece peste daca lucrurile nu ar merge. Esti considerat ciudat daca ai mentalitatea asta. Cred ca sunt cea mai monogama persoana.

| Crux a răspuns:

Numai baietii ar putea da raspunsuri rautacioase.
Nu e patetic, stai linistit. Sunt multi tineri frumosi, cuminti, dar care stau mereu in umbra si nu vor sa iasa in evidenta. In situatia ta sunt multi. Nu te stresa. daca nu a aparut cineva potrivit, nu te demoraliza si nu face lucruri doar de dragul de a le face sau pentru a intra in randul lumii.
Asteapta si o sa vina si ocazia, cand te astepti mai putin! Bafta!

| RAY a răspuns (pentru Crux):

Omul nu-i tanar frumos ce naiba discutam de chesti sf omul are un aspect fizic slab sau e un copil imatur