| Taylor_3488 a întrebat:

Sunt un baiat ingrijorat, am o relatie de 9 luni de zile.Eu si cu prietena mea credem ca suntem pregatiti sa facem sex impreuna dar ea are o ezitare fiindca ii este frica ca o va durea fiindca ar fi pentru prima oara cand ar face acest lucru. Imi puteti da un sfat prin care nu ar mai dureao la fel de tare. Daca da astept raspunsuri multumesc mult.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai bine este sa folositi prezervativ si lubrifiant (Durex).

| MissL a răspuns:

In primul rand trebuie sa o intelegi sai fi alaturi, incearca sa vorbesti mai mult cu ea despre chestia asta, e ceva ft important pentru ea ca isi incepe viata sexuala cu tine, incearca sa o faci intr-un loc special cu muzica si chestii romantice, atmosfera de multe ori iti mai opreste emotiile implicit frica happy parerea mea big grin ceva prin care sa nu o doara la fel de tare nu exista, durerea va fi aceeasi, aveti grija si la preludiuwinking take care happy

| Ionut_6463 a răspuns:

Nu conteaza atmosfera. Depinde cum stii sa vorbesti cu ea. Dupa parerea mea si tu esti nitel virgin. Nu te arunca in ea deodata, intra cate putin si iesi cand vezi ca sare (astea asa fac cand le doare, sar laughing ). Nu e obligatoriu ca dezvirginarea ei sa aiba loc la prima "sedinta". Ai putea sa-i spui "daca te doare eu sunt dispus sa mai incercam altadata" si iti zic sigur ca o va durea(asta in cazul in care se confirma "fecioria" ei). Este mare lucru sa o faci sa-si aminteasca cu placere de "prima data". Vorbesc din experienta si atentez la funda sa stii. Asta daca ti s-a parut folositor, bineinteles. Daca mai vrei detalii, nu ezita sa intrebi. Suntem aici sa ne ajutam unul pe altul. Bafta!