| imyourdestiny2 a întrebat:

Sunt virgina, ce pot face sa se rupa himenul mai usor, sa nu mai fiu asa stramta?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trebuie sa apelezi la un baiat cu experienta, care este capabil si stie ceea ce are de facut.

| pietrean a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic! Totul vine de la sine, daca intalnesti baiatul pentru care esti in stare sa renunti la virginitate.Nu mai simti nici durere,nici jena,nici teama,daca faceti dragoste intr-un loc potrivit,unde sa nu va deranjeze nimeni,sa fiti doar voi cu gandurile si sentimentele voastre.
daca nu vei fi pregatita, te vei gandi doar cum va fi, cum te v-a durea, ce vei face, cum vei face si tot asa.
Si nu uitati de prezervativ!

| sofisis a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Se va rupe cand vei face sex prima data... daca esti norocoasa si nu ai himen elastic.
Sa ai grija sa fii foarte bine lubrifiata.Ar fi indicat un lubrifiant extern, nu doar ce te uzi tu pentru ca s-ar putea sa fii stresata si sa nu te umezesti foarte tare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nici cea mai vaga idee ce e ala himen nu? cand se rupe si faptul ca nu are nicio legatura cu faptul ca esti stramta sa nu

| Alcyon a răspuns:

N-ai ce sa faci. Himenul n-are nicio legatura cu faptul ca tu esti stramta. Ala e doar o pielicica ce se rupe destul de repede. Vaginul tau in schimb, nefiind obisnuit cu contactul sexual, este foarte rigid (e practic un muschi pe care nu l-ai mai folosit). E nevoie de "antrenament", ca sa devina elastic.

| Byucc a răspuns:

1. Intrebarea ta nu are sens.
2. Cand esti "stramta" nu esti destul de excitata deci baaitul face treaba proasta.
3. Himenul este, in unele cazuri, destul de elastic sa nu se rupa. Deci nu la toate femeile se rupe.
Concluzie: Himenul nu are legatura cu faptul ca tu esti "stramta"

| Sxx a răspuns:

Dar ce nu te simti bine asa?laughing)

| ZuzuMissy a răspuns:

Dar de ce vrei sa iti rupi himenul?

| octombrel a răspuns:

Trebuie doar sa astepti totul vine de la sine cind vei fi capabila sa incepi viata sexuala atunci va disparea si problema.

| cristimihailov a răspuns:

Sa te exciti cat mai tare cu putinta.

| Zenithf a răspuns:

Depinde mult de unghiul penetrarii, cand intra perpendicular, apasa pe tot himenul si asta face sa doara mai tare, cand ii mai dintr-o parte, atunci incepe sa se rupa mai usor, incepand din partea aceea.
Pentru asta, o pozitie foarte potrivita este aceea in care esti tu deasupra, printre altele si pentru faptul ca miscarea iti stimuleaza clitorisul, si pentru ca ai control si iti poti ajusta pozitia sa fie mai confortabil.