| Anonimaaaa1234 a întrebat:

Sunt virgina si menstruatia trebuia sa imi vina acum trei zile iar maine prietenul meu vrea sa imi faca degetica sau cel putin sa ma atinga mai intens in zona intima. este vreo sansa ca acest lucru sa imi declanseze menstruatia chiar in acel moment? Sau sa ma dezvirgineze?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca degetica practicata in vaginul tau sa provoace o deflorare reprezentata printr-o lezare, fisurare, deteriorare, rupere a himenului este mica spre moderata si depinde de tandretea cu care va fi executata degetica. De asemenea, se considera ca DEZVIRGINAREA se produce doar in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de un penis in urma unui act sexual real deci nu prin masturbare astfel ca dupa degetica vei ramane in continuare virgina. Menstruatia se porneste doar in momentul in care hormonii din organismul tau vor declansa mecanismul de eliminare a endometrului existent in uter.Probabilitatea ca pornirea menstruatiei sa fie influentata de degetica este foarte foarte mica insa nu inexistenta. Multa sanatate.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Evident te va dezvirgina. Masturbarea de catre partener este considerata act sexual si primul act sexual dezvirgineaza intotdeauna. Himenul poate ramane intact (daca el nu va forta ruperea lui cu degetele), dar nu vei mai fi virgina. Exista posibilitatea ac emortia primului act sexual sa declanseze o menstra un pic intarziata, sa ai la indemana tampoane.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Brigaela):

O intrebare pentru doamna doctor.
In proportie de cat la suta garanteaza un medic dezvirginarea, Vorbeste la "oha" ginecologul atunci cand imi spune ca eu nu mai sunt virgina? Asta dupa ce dansul constata ca himenul meu este destul de larg...
Sa ma scuzati daca nu m-am exprimat bine, dar nu prea le am cu termenii folositi de catre medici

| Brigaela a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Niciodata un medic nu discuta despre dezvirginare. El poate spune daca himenul este intact sau nu, dar nu daca femeia este virgina. Fiindca o femeie isi poate rupe himenul la sport desi nu a avut contact sexual, sau poate avea sute de contacte sexuale orale sau anale, fara sa-si rupa himenul. Ginecologul indica doar starea himenului: intact sau nu.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Brigaela):

Sarut mainile!

| Astaeparereamea a răspuns:

Atrag ATENTIA, celor care dau sfaturi aiurea, se poate dezvirgina folosind vibratoare, didlouri si alte "banane" care le mai trece prin cap fetelor cand se masturbeaza.

| DeathIncarnate a răspuns:

Degetica se anunta acuma cu cateva zile inainte? HOLY SHIT

| Emilian65 a răspuns:

Cu degetica nu te dezvirgineaza, in cel mai fericit caz pentru tine este declansarea menstruatiei.

| minrest a răspuns:

Vad ca pe tine nu te intereseaza virginitatea, ci ai vrea sa nu fi deflorata. O sa te defloreze sigur. Iar urmatorul lui pas va fi sa iti spuna ca oricum esti deflorata, asa ca nu aveti de ce sa nu faceti sex clasic.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cel mai bine este sa ai la tine cateva tampoane, in caz ca se petrece ceva, daca este sa se intample, nu te speria, incetati orice chestie de genul, prietenul tau trebuie sa te inteleaga. Bafta!

| AliTheo18 a răspuns:

Nu! Nu te va dezvirgina daca doar atinge.Nici daca impinge putin cu degetul nu prea sunt sanse.Nu e chiar asa simplu sa dezvirginezi. Menstruatia nu ti-o declanseaza el. Si ciclu mai intarzie, e normal! Deci stai calma! Daca ti-o baga si se termina in tine, e probabil atunci sa ramai insarcinata, blabla. Daca ti-o baga adanc, aia e dezvirginare. Nu te poate dezvirgina doar daca maseaza deasupra.Si nici daca baga putin degetul, putin! Succes.

| oreoo5269 a răspuns:

Din cauza hormonilor, mensruatia ta intarzie. nu te panica

| Anonimaaaa1234 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri! Si felicitari raspunsului castigator! Mi.ati fost cu totii de ajutor si apreciez ca nu a facut nimeni caterinca. ❤