| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgina si vreau sa-mi incep viata sexuala. Ce anticonceptionale imi puteti recomanda. Voi ce folositi? mi-e frica totusi sa le folosesc pentru ca am auzit ca pot avea anumite reactii neplacute si pot provoca chiar boli grave.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| americanblue a răspuns:

Buna!
In primul rind trebuie sa stii ca anticonceptionalele nu se iau dupa spusele altora.Doar medicul iti poate prescrie asa medicamente. Uneori si cele prescrise de medic pot sa nu ti se potriveasca, astfel medicul fiind nevoit sa iti prescrie altele.Trebuie sa iti mai spun dar cred ca stii ca anticonceptionalele protejeaza doar impotriva unei sarcini nedorite nu si de bolile cu transmitere sexuala.Foloseste prezervativul si fii atenta :*
Daca mai ai nevoie, imi poti scrie mesaj:* Iti raspund cu placere la orice intrebare:*
Fundita?

11 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Hai mai taceti, de parca toti care o trimiteti la ginecolog ati si fost inainte sa va incepeti viata sexuala. Ipocritilor. Foloseste prezervativul, sa-l foloseasca. Dar eu zic sa mai astepti, depinde cati anisori ai.

| DNSK a răspuns:

Mergi la ginecolog pentru prescrierea de anticonceptionale. Nu iei dupa ureche, dupa ce spun prietenele sau fetele pe TPU. Fiecare organism are nevoie de o doza diferita de hormoni. Antibb nu sunt bomboane

| dariaelena a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti recomande ginecologul anticonceptionalele, pentru ca difera de la organism la organism.Ai putea lua Yasmin, Contracept M, Logest.Si lista poate continua!

| Oana92 a răspuns:

Eu iti sugerez sa te rezumi la prezervativ. E sanatos, nu are efecte secundare, e ieftin, usor de folosit si protejeaza si de boli. Anticonceptionalele au mult prea multe efecte secundare ca sa merite...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Anticoncepţionalele nu se iau după ureche, ci sub îndrumarea unui medic.
Prezervativul cel mai indicat.
Cu plăcere!
Te pup!

| SefaTa97 a răspuns:

Trebuie mers la ginecolog, unde dupa consult iti va prescrie ce anticonceptionale sunt bune pentru corpul tau!

| Alexsiatit a răspuns:

Cum vad ca deja ai primit raspunsurile cele mai bune si mai potrivite, nu prea-mi mai ramane decat spiritul de gluma asa ca, ar mai fi un anticonceptional: antinevralgicul!
Modul de administrare este doar pentru femeie si doar atunci cind o apuca "nabadaile', incep sa-i "urle" hormonii si mai ca-i "sar" pe pereti iar femeia din ea isi cere cu insistenta drepturile:
Scoasa din "tipla" aspirina se va tine strans intre genunchi de catre femeie...
Alexsiatat (semn cu ochiul)

| Sm0k3 a răspuns:

Nu e adevarat nu provoaca nimica, doar daca faci exces asa ca stai linistita :**

| americanblue a răspuns (pentru Sm0k3):

Tu ai luat anticonceptionale de capul tau? cum poti sa'i spui asa ceva>?

| Oana92 a răspuns (pentru Sm0k3):

Si ma rog cum anume poti face exces de anticonceptionale? Iei mai multe feluri o data sau?

Iar anticonceptionalele au foarte multe efecte secundare, toate, fara exceptie. Poate nu le vezi acum, dar o sa imi dai dreptate in viitor...
Si asta ti-o spune cineva care a luat antinconceptionale sub indrumarea medicului si a avut doar de suferit!

| americanblue a răspuns (pentru Sm0k3):

Buna!
In primul rind trebuie sa stii ca anticonceptionalele nu se iau dupa spusele altora.Doar medicul iti poate prescrie asa medicamente. Uneori si cele prescrise de medic pot sa nu ti se potriveasca, astfel medicul fiind nevoit sa iti prescrie altele.Trebuie sa iti mai spun dar cred ca stii ca anticonceptionalele protejeaza doar impotriva unei sarcini nedorite nu si de bolile cu transmitere sexuala.Foloseste prezervativul si fii atenta :*
Daca mai ai nevoie, imi poti scrie mesaj:* Iti raspund cu placere la orice intrebare:*
Fundita?

| Dezent a răspuns:

Asa este, poti avea anumite reactii neplacute, pentru a le evita trebuie sa mergi la ginecolog care iti va spune ce anticonceptionale sa iei.