| FunnyLove a întrebat:

Suntem cei mai buni prieteni si ne spunem orice, dar eu am facut greseala de a ma indragosti de el. I-am spus asta, dar i s-a parut foarte ciudat. Nu ma crede. Spune ca asa ceva este imposibil si daca chiar este adevarat ca sunt indragostita de el, sa ii demonstrez. Problema e, ca nu stiu cum as putea sa ii demonstrez asta sad Pls help!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt doua posibilitati, niciuna favorabila tie: sau tipul nu este capabil de o relatie, datorita vastei, sau nu prezinti interes pentru o eventuala relatie sentimentala.

| vampir004 a răspuns:

Pai,e cam ciudata treaba, incearca sa mai vorbesti cu el

| OlariuRox a răspuns:

O poveste asemanatoare am trait-o si eu, noi ne iubeam de mici copii, dar ne era teama ca daca marturisim relatia noastra de prietenie se va pierde, eu am trecut peste si m-am indragostit de alt baiat cu care am stat 4 ani, el era gelos si se tot dadea la mine prietenu-l meu observase comportamentu lui si ne certam mereu.Acum m-am despartit de baiatu cu are am stat 4 ani si stau cu cel mai bun prieten, dupa atatia ani am avut curajul sa fim impreunaSti vorba aia o fata si un baiat nu pot fi vesnic amici, deloarece pana la un moment dat unu se va indragosti. Daca el nu accepta asta, fa ceti sa in putinata si demonstreazai, sarutal spune-i ce simti cand il vezi.Strangel in brate fi grijului, zambeste mereu.Isi va da seama

| Metaxa24 a răspuns:

Saruta-l!

| Mihaela2o a răspuns:

Stiu cum e laughing. Vorbeste cu el deschis arati prin vorbe si fapte ca esti indragostita si nu renunta, daca el o face inseamna ca nici pritenia nu a contat

| anna13 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa ii explici situata oarecum jenanta in care te aflii si probabil ca va intelege si daca te pune sa ii demonstrezi uita-te in ochii lui si spune:''crede-ma''

| RobertaRbtt a răspuns:

Mai rar exista o relatie de prietenie dintre un baiat si o fata in care macar unul dintre cei 2 sa se indragosteasca. fa-i un mic cadou, gen o inimioara de plus, un ursulet de plus; o3. va aprecia. in plus ai putea sa incerci sa il saruti spontan, cand se asteapta mai putin, sa il privesti in ochi un timp indelungat, sa ii zambesti, sa il tachinezi, sa il alinti. sa nu cumva sa faci greseala de a pune prieteni comuni sa vorbeasca cu el, e chiar penibil. incearca sa te descurci tu singura, sunt convinsa ca poti:*. iti urez mult succes, pupiceii