| HatedForever a întrebat:

Sunteti de acord cu dragostea intre doua persoane de acelasi sex?
De ce DA?
De ce NU?

Răspuns Câştigător
| SameMistake a răspuns:

Dragoste... prin"dragoste" se pot intelege multe. Poti iubi o persoana de acelasi sex fara sa fii gay/lesbi/bisexual sau altceva. Il/o poti iubi pur si simplu, ca prieten/prietena. Cand spui dragoste, nu te referi exclusiv la o relatie de amor ce presupune sex si indragosteala. Te poti referi la o prietenie care consta in discutii, secrete, plimbari. Oricine are un prieten/o prietena de acelasi sex, si multi dintre noi avem prieteni pe care ii iubim intr-un fel sau altul(nu conteaza daca sunt de acelasi sex sau nu). Exista dragostea frateasca pe care uneori o simti pentru prietenii/prietenele apropiati/apropuate. Deci, dragostea de acest gen este normala intre doua persoane. Deci mare grija la exprimare.
Referindu-te insa la relatie de iubire, nu stiu ce sa zic, fiecare are dreptul la o alegere si nu ii putem judeca pe restul oamenilor pentru felul lor de a gandi. Stii cum se spune, fiecare are dreptate in felul lui. Daca pur si simplu astea sunt orientarile sexuale ale unui om, nu trebuie sa il judecam, ci sa il toleram si sa intelegem ca ar fi putut fi oricine dintre noi in locul lui.
Numai bine!

51 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Daalove strucklove struck eu am incercat si e super sa incerci si alte senzatilove struck

| SmRpT a răspuns (pentru elasexygagica):

Pentru fete cred si eu ca e frumos sa incerci, dar ca baiat sa te "lingi" cu altu:-&:-&..dezgustator.

| elasexygagica a răspuns (pentru SmRpT):

Ai mintea cam incuiata, e secolul 21

| SmRpT a răspuns (pentru elasexygagica):

Si ce daca e secolulu 21?

| madyddd a răspuns:

Buna.
Imi este absolut indiferent, Nu am nimic cu ei, iubirii nu-i poti poruncii. Si daca au alte orientari sexuale, CE? Nu putem purta o discutie cu ei, trebuie sa-i privim cu scarba? Toti suntem oameni, trebuie sa incetam a ne judeca in halul asta.

Nu ma deranjeaza pe mine in mod direct, fiecare e stapan pe actele sale si face ceea ce crede ca e mai bine pentru el.cat nu ma afecteaza pe mine nu am nimic cu nimeni.fiecare face ce vrea si ii taie capu"degeaba spunem noi ca nu este bine.
As spune NU casatoriei intre persoanele de acelasi sex pentru simplul fapt ca imi place ideea nuntii in sine, intre un barbat si o femeie, iti dai seama ce amuzanti ar fi barbatii aia 2 parosi, grasi si urati de mana in fata altarului?rolling on the floor) Ce-ar trebui sa spuna parintele, "Acum poti saruta... mirele?" laughing) chiar nu m-a preocupat problema asta niciodata. happy

| Marijuana a răspuns:

Da pentru ca nu este nimeni in masura sa critice ce fac ceilalti, fiecare sa se uite la el si dupa sa vorbeasca. Nu pentru ca desi in proportie de 70% este acceptata de cei din jur si promovata de televiziuni, biserica nu accepta asta ceva.

| 354 a răspuns:

Buna ziua! mai este o intrebare destul de interesanta ce sa zic, dupa parerea mea este ca nu e normal! haideti "fratilor " sa respectam si noi legile vietii normale! dar bine exista si asa ceva din pacate in zilele noastre!

| Paulla a răspuns (pentru 354):

Şi cine mă rog impune legile 'normalităţii'? Societatea, aşa tâmpită cum e? Tu, practic, ne îndemni să trăim complexaţi de turma în care facem parte. Urât, dom'le, urât!

| 354 a răspuns (pentru Paulla):

Buna.Eu am impresia ca nu ai inteles ceea ce am scris, am zis ca nu sunt deaccord cu relatiile intre persoanle de acelasi sex! asta inseamna pentru mine sa respectam cat de cat legile vietii normale, pentru ca nu mi se pare deloc in regula sa fim homosexuali.

| Paulla a răspuns (pentru 354):

Duduie, eu am înţeles ce ai zis(împotriva faptului că exprimarea ta lasă de dorit), tu n-ai înţeleg nimic din răspunsul meu anterior. Mai citeşte-l de câteva ori dacă tot vrei să-mi răspunzi, că n-am chef să-l transcriu cu alte cuvinte de dragul tău...

| 354 a răspuns (pentru Paulla):

Buna ziua.Din cate observ eu exprimarea ta lasa de dorit "duduie ", chiar nu ai inteles deloc ceea ce am vrut sa zic! in fine, probabil esti lesbianca si te-a deranjat extrem de mult ca am zis ca nu sunt deaccord cu relatiile intre oameni de sex diferit!

| Paulla a răspuns (pentru 354):

Măi tu faci mişto de mine sau chiar vorbeşti serios?rolling on the floor) Chiar nu înţelegi o iotă din ce spun?
Eu mă exprim destul de elocvent, e vina ta că nu înţelegi.
Nu-s pe invers, da' nici nu m-ar deranja comentariile uneia ca tine dacă aş fi... Ar trebui să fiu tâmpită ca să-mi pese de opinia ta, având în vedere ce aberaţii îndrugi.

| Maui a răspuns (pentru 354):

Te mariti cu mine?

| 354 a răspuns (pentru Maui):

laughing laughing cu siguranta!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu, pentru ca e impotriva firii si impotriva legilor lui Dumnezeu.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Sunt de acord. Pentru ca persoanele sunt libere sa se exprime cum vor ele happy. Am prietene care sunt bisexuale, si uneori ma intreb " cum doamne iarta-ma pot sa se sarute cu o pers. de acelasi sex". Dar, cu timpul am inteles ca nu conteaza ce spune lumea, conteaza ce simti tu cu adevarat.

| HatedForever explică (pentru CarinaVonPhetamine):

Foarte bine ca ai inteles. Sunt multe persoane care sunt de-a dreptul dezgustate de gay/lesbiene. Dar daca ar sta sa discute cu acele persoane ar observa ca nu e nimic in neregula cu ei/ele, sunt tot oameni. Doar ca nu urmeaza "turma" de incuiati mintali.

| Paulla a răspuns:

Eu sunt de acord cu dreptul la libertate. Oricine e liber să facă ce vrea în pat, nu trebuie să fiu eu de acord.
Cu alte cuvinte, sunt de acord dar consider opinia mea irelevantă.

| 4b a răspuns:

Odata, un XY si o XX au primit binecuvantarea nuntii lor; de ce sa stricam noi aceasta notiune genetica si sa venim cu ideea senzuala(iubire intre pers de acelasi sex) care nu face altceva decat sa te spurce; exista frate o limita in orice, inclusiv in prostie.

| Paulla a răspuns (pentru 4b):

Dar de ce să distrugem libertatea şi fericirea unora doar pentru că avem noi senzaţia că deţinem adevărul? Cu ce ne deranjează pe noi ce fac alţii în intimitatea lor?

| HatedForever explică (pentru 4b):

Nu ma lua cu religie si chestii de genul asta. Eu sunt de parere ca in dragoste nu trebuie sa se tina cont de varsta, inaltime, latime si sex. Daca 2 persoane de acelasi sex se iubesc nu inseamna ca sunt prosti. Prosti sunt aia care stiu doar sa critice

| 4b a răspuns (pentru Paulla):

Candva, libertatea si fericirea erau luate in serios si cu cap. Ma deranjeaza ca prostia nu are limita, si ajungem sa constientizam faptul ca e ceva normal ca unu sa-si faca treaba cu unu'. Cu prostia asta nu te nasti, ci o cultivi. Daca ai un Dumnezeu, nu te cobori atat de jos.

| 4b a răspuns (pentru HatedForever):

Forever Dragostea ar trebui sa ramana pura, nu patata cu vrajeli de genu ca ''dragostea nu tine cont...''; critica te poate ajuta, nu doar sa-ti de-a in capwinking

| Paulla a răspuns (pentru 4b):

Libertatea cuiva ar trebui să se fie limitată abia acolo unde afectează libertatea altcuiva-şi nu văd cum preferineţele sexuale a lui Y îţi afectează libertatea ta firavă- iar fericirea cuiva n-ar trebui să fie limitată decât de persoana în cauză.
Atâta iq-ul(la asta se gândeşte majoritatea lumii când spui prostie; văd că tu te gândeşti la altceva) cât şi preferinţele sexuale sunt în mare native. Afirmaţia ta e eronată.
Cât despre zeul iudeo-creştin(bănuiesc că la el te referi, nu?) hai să nu-l aducem în discuţie. Mai sunt mii de zei a căror existenţa e indemonstrabilă; e alegerea ta dacă vrei să trăieşti conform unor doctrine religioase, dar nu pune doctrinele respective pe umerile altora(libertate, cineva?).
P.S: Din nou în legătură cu prima afirmaţia, cândva când? Când romanii au hotărât că limitile sunt nesemnificative şi pot fi călcate în picioare sau când Biserica a hotărât că libertatea şi fericirea sunt nesemnificative şi pot fi călcate-n picioare?

| yzyyou12 a răspuns (pentru Paulla):

Nu stiu depinde eu sunt de acord pentru ca daca o persoana sa zicem ca e fata si nu si-a gasit iubirea adica baiat si poate isi gaseste o fata cu care sa se inteleaga de ce nu?

| 4b a răspuns (pentru Paulla):

''Libertatea mea firava'' este afectata de preferintele sexuale ale lui Y pentru ca acesta calca in picioare o regula, si aceea ca este pacat o asemenea relatie. Binenteles, pentru cine mai crede in pacathappy
Fericirea o primesti si tu la randul tau de sus, iar daca-ti bati joc de ea, vei da socoteala. Eu nu te conving pe tine de nimic, ci mi-am spus parerea.
Ai grija de tine...

| Paulla a răspuns (pentru 4b):

Greşit, nu libertatea ta e afectată, că tu rămâi la fel de liber/ă să faci ce doreşti fie că X preferă bărbaţii fie femeile fie amândouă. Poate confortul tău e afectat, pentru că te dezgustă faptul că lumea nu trăieşte conform dogmelor pe care ai ales tu să le urmezi şi pe care încerci să le pui în spatele altora.
Acum, ca să fac o parantează, tocmai diversificarea asta dă frumuseţe lumii... De trăiau toţi după aceleaşi principii era o monotonie groaznică.

| 4b a răspuns (pentru Paulla):

laughing ''de traiau toti dupa aceleasi principii'' lumea nu se strica in halul asta. Nu pun nimic in spatele altuia; diversitate in cunostinta, nu in prostiehappy

| Paulla a răspuns (pentru 4b):

Ce-mi place la tine e că răspunzi doar la afirmaţiile care-ţi convin, pe restul le ignori.laughing
Tocmai diversitatea în cunoştinţă(care e cu un singur 'i', btw) este motivul principal al diversităţii în prostie.

| 4b a răspuns (pentru Paulla):

Multumesc de corectarewinking mie ce imi place la tine, e ca te tii mare si tare in afirmatiiwinking am si eu dreptul la placere nu? ceau.

| NooN3 a răspuns:

@elasexygagica OFF: sa-nteleg ca tu esti disperata de patlaughing ON: Eu sunt de acord deoarece acelea sunt simturile fiecaruia.Fiecare se indreapta spre ce simt are daca tu te simti atras de un baiat si esti baiat asta e, dar daca esti de o persoana de sex opus tot la fel.Deci,DA

| drhotzu a răspuns:

Pai nu am nimic impotriva, sunt oameni care iubesc alti oameni... unde e problema? am prieteni care sunt gay si asta nu insemna ca atunci cand iesim in oras incep sa puna mana pe mine si etc.
ps: (pentru baietii homofobi) dar 2 fete care fac sex nu este acelasi lucru?

| Hirako a răspuns:

NU, pentru ca faceti SIDA. Punct.

| HatedForever explică (pentru Hirako):

laughing))) hal de raspuns

| RetardedRacoons a răspuns:

De ce ar trebui sa fim noi de acord? Ai impresia ca are dreptul altcineva sa iti dea liber sa iubesti?

| Cosmotel a răspuns:

Fiecare face ce vrea in propria casa. nu-mi plac manifestarile publica. adica nu as vrea sa merg pe strada si sa vad 2 barbati cum se saruta. atat timp cat o fac in propriul dormitor nu am nimic impotriva big grin

| CityOfSatan a răspuns:

Da.Fiecare e liber sa faca ce vrea.Nimeni nu are dreptul sa judece viziunea altora! Si de obicei, atasamentul fata de persoanele de acelasi sex, sunt din cauza unor probleme mintale! Punct.

| HatedForever explică (pentru CityOfSatan):

Nu e din cauza unor probleme mintale. Cea mai mare prostie spusa vreodata. Daca cineva se indragoseste de cineva de acelasi sex inseamna ca e nebun?

| CityOfSatan a răspuns (pentru HatedForever):

Ok.Fiecare o ia cum vrea.Nu am de gand sa ma contrazic cu tine! In opinia mea, e!

| thecakeisalie a răspuns:

W00t!?

| catalin02 a răspuns:

Pai eu is de acord deoarece e aceeasi iubire ca dintre persoane de sex diferit dar totusi din punctul meu de vedere mai bine raman singur decat sa fiu Gay adic eu sunt de acord cu cei care se iubesc(adica is gay) dar nu vreau si nici nu voi fi ca ei

| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a răspuns:

LoL logic ca nu...Esti Gay?laughing

| HatedForever explică (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Am intrebat de ce NU...nu vii cu un raspuns din asta tampit

| Maui a răspuns (pentru ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇):

Nu trebuie sa fii neaparat gay, ca sa sustii drepturile homosexualilor.

| Maui a răspuns:

DA! Normal ca DA!

| stefanutzstefan a răspuns:

Nu's de acord nici cu lesby nici cu gay pentru ca poti sa delirezi rolling on the floor

| whitefenix a răspuns:

Aiureste lumea in ziua de azi.
si ce daca e secolul 21? trebuie sa degradezi?

mai inainte nici nu exista cuvintul sex..acum se f** femeile cu caii. Nu e degradare?

Dar astia pe numele "gay" sunt bolnavi, si de ii tinut in spital.
Dar de ce sunt bolnavi?
Deoarece au o dereglare a sistemului endocrin. In loc de hormoni barbatesti are femeiesti, si aceasta e o dereglare de la norma.
De ce skizofrenicii nu umbla pe strazi sa faca ce doresc ei, sau psihopatii.
e secolul 21 doar

| Maui a răspuns (pentru whitefenix):

Cum ai scapat de la nebuni?

| whitefenix a răspuns:

Drepturi?
li se da dreptul sa bage p*** unul in altul ce drept mai vreau...
nu inteleg dc lumea sustine pe cei cu dereglari psihice...
haideti sa dam dreptul la toti cu dereglari sa faca ce doresc.
eu stiu ca cei cu dereglari hormonale psihice, care nu ar fi se lecuiesc...

| AlyBaHh a răspuns:

In primul rand nu, deoarece in religia ortodoxa nu este permis...dar pentru ca dintre doua persoane de acelasi sex nu poate rezulta un copil, si daca cele doua persoane tin unul la celalalt raspunsul meu poate fi si DA

| yzyyou12 a răspuns:

Eu sunt de acord oamenii fac ce vreau