| mihaela_1088 a întrebat:

Sunteti de acord cu dragostea la distanta? daca da de ce?

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu sunt de acord. Intervine gelozia, si stii vorba aceea:"Ochii care nu se vad, se uita!"

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Nu cred ca se poate vorbi despre "dragoste" aici ci mai degraba de o relativa compatibilitate.Relatiile la distanta nu au viata lunga.Rare sunt cele care rezista si chiar se finalizeaza intr-o casatorie.Am un prieten care s-a indragostit de o fata din Maramures si imi zice azi pe mess:
"Oana, gata fa-ti bajagele ca plecam"
"Bai esti nebun. E 7 dimineata.Dorm si mustele la ora asta. Dar, na unde mergem?"
"In Maramuressmug"
"Cam departe. Ajungem pana la inceputul scolii?laughing"
"O iubesc"
"Esti fraier, tati.Ma duc sa dorm.Si nu mai visa cai verzi pe pereti.Plimba-te cu degetul pe harta si iti trece dorul"
Crede ca tipa e wow-ul de care are nevoie el.Numai ca are nevoie de bani, de acordul parintilor, si de ceva curaj sa se duca la fata aia acasa nepoftitoh go on
O sa ii fac lipeala cu o prietena de a mea.Nu suport sa vad oameni singuri.Tre` sa fac pe Cupidon toamna astadevil

| Flav a răspuns:

Sunt de parere ca dragostea poate invinge tot.

| Dominicc a răspuns:

Nimeni nu e... vine pe neasteptate...

| zayidee a răspuns:

Mai.ca sunt ca nu sunt, o traiesc.eu sunt din suceava el din caransebes, dar ne iubim enorm. avem 5 luni de cand suntem impreuna. vorbim cam 3-4 ore zilnic, si ne vedem cate o saptamana o data pe luna.bafta si celorlalti frati de suferinta

| PoOfarina a răspuns:

Nu e vorba de a fi sau nu de acord, insa de regula relatiile la distanta nu tin foarte mult. Asta pentru ca intervine dorul, apoi sentimentul de frustrare ca nu poti vedea persoana iubita; poate aparea gelozia excesiva care cu siguranta va duce la certuri, iar mai apoi la o despartire.
Si totusi depinde foarte mult cat de mare e distanta de care vorbim. Pentru ca de exemplu, daca sunt vreo 15-20 km, atunci nu ar fi chiar asa greu. happy

| Foxilikkkă a răspuns:

Eu am avut o relatie timp de un an la distanta.
Sunt de acord cu ele, de ce nu?happy Dar aici depinde foarte mult de caracterul si gandirea ambelor persoane.happy

| Missbabydoll a răspuns:

Eu sunt cu prietenul meu de 3 ani si desi ne despart 60 de km ne iubim foarte mult. E adevarat ca am trecut prin multe greutati, dar am reusit sa le invingem si sa ramanem impreuna. Cred ca o relatie la distanta e mult mai puternica decat una obisnuita pentru ca e nevoie de o incredere enorma in partener/a. Si cu cat dorul e mai mare cu atat pasiunea e mai puternica atunci cand ne intalnim

| butterfly energy a răspuns:

Draga miki. Eu nu cred in dragoste la distanta. Am avut si eu o astfel de experienta in care neincrederea, gelozia si monotonia erau la ordinea zilei. Acum, depinde de caz. have a nice day

| BOGDAN a răspuns:

Uneori da. dar nu prea mult timp

| Aniita a răspuns:

Depinde cat de mare e dragostea... daca e adevarata rezista insa nu pentru mult timp. de ce sa ne amagim?

| Iuliana91 a răspuns:

Eu da. am o prietena care e plecata din tara si prietenul ei este aici in ro si sunt impreuna de 3 ani si merge relatia lor foarte bine acum conteaza si increderea si altele...