| ♥Iulicious♥ a întrebat:

Sunteti de acord cu relatiile sexuale inainte de casatorie? Pareri :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca cei care au zis ca sunt contra au primit "Stupid" laughing
vaai nu mai aveti frica de nimeni mai ales de Dumnezeu. unde va e fratilor demnitatea. o sa ajunga lumea de **** din cauza unora ca voi.ne mai miram din ce cauza se intampla toate necazurile. din cauza tarfelor, rautatilor din jur s. a

18 răspunsuri:
| deyoo a răspuns:

Da. Traim intr-o tara libera. In continua schimbare. Si in plus la ce sa te casatoresti cu o persoana si apoi sa iti dai seama ca nu sunteti compatibili in pat?straight face

| mopella a răspuns:

In ziua de azi cum au ajuns timpurile anormalul sa ne para normal. In alte cuvinte tu singura alegi. Un prieten odata mi-a zis"ce-l mai depret cadou ce o fata poate darui sotului este fecioria"

| Lora a răspuns:

Da.Nu cred ca mai exista cineva care sa tina cont de virginitate pe presul bisericii atunci cand iubeste si simte ca vrea sa imparta totul cu persoana iubita.

lolita
| lolita a răspuns:

Casatorie? cine se mai casatoreste in ziua de azi?
eu sunt de acord cu aceste relatii deoarece vreau sa fiu fericita cu barbatul meu si nu sa am vreo surpriza neplacuta. multe relatii s-au destramat deoarece rezultatele in pat au fost jalnice. sfatul meu: pana nu va intelegeti cu partenerul/a din toate punctele de vedere nu va "legati la cap". o casatorie nu este o joaca de copii ci ceva foarte fumos, nu dati cu piciorul fericirii.

| perro12 a răspuns:

Desigur ca este ceva normal, poate pe vreme lui "impuscatu" nu, dar in ziua de astazi este ceva normal happy.
Este inca ceva bine, iti dai seama daca partenerul tau este compatibil la pat cu tine happy.

HF

| Emma a răspuns:

Da
Looool
Uita`te in jur!
Crezi ca mai e cineva care asteapta sa`si inceapa viata sexuala dupa casatorie?
Eu nu prealaughing
Xoxo

| Damian a răspuns:

Da de ce nu

| andreea_9470 a răspuns:

Da.de cenu? fiecare isi incepe viata sexuala cand simte si cu cine simte

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Da. Un viitor sot/viitoare sotie trebuie sa treaca toate probele.Inclusiv astahee hee

| kiss a răspuns:

Din punct de vedere religios asta e un pacat atat pentru fete cat si pentru baieti. eu personal sunt de acord cu relatiile sexuale inainte de casatorie. sunt rare cazurile in care unul din cei doi este virgin pana la casatorie. este ceva ce simti si daca iubesti, crede-ma ca in momentul acela nu te mai gandesti la faptul ca o sa te casatoresti sau nu virgina/virginhee hee pur si simplu o sa traiesti clipa happy

| Crisstina a răspuns:

Citeste intrebarile fetelor de 12 ani de pe acest site si te vei convinge singura.

| mgtow a răspuns:

Nu relatilor de durata lunga rezultat: inselaciunde cu o alta persoana si numai necazuri vin

| BellaRagazza007 a răspuns:

Ok deci, eu nu sunt de acord!

Sa nu Crezi ca am ramas pe timpu lu buniku, nu sunt comunista, dar uite azi exemplu ma indragostesc de unu si ma culc cu el, maine ma indragostesc de altu, si ma culc si cu el ca. l iubesck, si tot asa. Nu consider ca kiestia asta este normala! chiar daca in ziua de azi, multi incep de la 13 14 15 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! sunt Contra 100%

| Zenithf a răspuns:

Eu da, dar trebuie sa-ti atrag atentia ca Doamne-Doamne nu-i de acord.
Eu am facut prima data cu cea care acum este sotia mea, la aproape 1 luna dupa ce ne-am cunoscut, si ne-am casatorit la 8 luni dupa ce ne-am cunoscut, deci 7 luni am trait dupa placul nostru, nu dupa placul Lui. :-?
Si care sunt rezultatele acestor relatii? Suferinta despartirii, neincrederea in relatiile viitoare, ca sa nu zic de avort si de efectele negative ale mijloacelor de contraceptie.
Apropo de asta, poate te intereseaza ce scrie aici:
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_avort.htm
Cand iti incepi viata sexuala ar fi bine sa te gandesti la riscuri si sa ti le asumi, nu sa te trezesti ca "vai am ramas insarcinata si ce sa fac acum, sa avortez?"
Domnul fie cu tine.

| zayidee a răspuns:

Adevarul e ca in ziua de azi parerile sunt impartite. de exemplu pe micile ecrane, la ore tarzii, partidele de sex sunt de o varietate inepuizabila, pe internet la fel, toti si toate iti vor spune ca e nefiresc ca un tanar sa nu aibe relatii sexuale, insa trebuie totusi sa ai rabdare, sa fii informat, sa stii ceea ce faci, sa cunosti persoana de langa tine. din punctul meu de vedere, fiecare e liber sa aleaga... dar sa se gandeasca si la consecinte

| Uca_1100 a răspuns:

Intrebare? Mai esti virgina?