| anonim_4396 a întrebat:

Swinging = schimb de partenere de comun acord, sunteti de acord cu asa ceva? Eu nu

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e o mare porcarie! Nu ar trebui incurajat asa cevaraised eyebrows

Abh
| Abh a răspuns:

Doamne fereste!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu sunt de acord. Îmi place să fac dragoste cu prietenul meu şi doar cu el. Cum să-l schimb cu altcineva? Şi să fie şi de faţă? Am auzit că pentru unii este incitant, dar pentru mine nu e.

| xibalba a răspuns:

Nu, nici gand. ce`i al meu e pus de-o parte.

| lostcontrol12 a răspuns:

Nu, nu(mai) sunt de acord...eu una n-as (mai) face.

| gingasull a răspuns:

Nu sunt de acord cu asa ceva, schimbul de partenere / parteneri se intampla in acele cupluri care nu sunt in totalitate multumite de parteneri, lipsindu-le ceva cand vine vorba de s. e. x, de aceea aceste cupluri fac acest lucru de comun acord. Atat timp cat parteneru sau partenera te satisface in totalitate cand vine vorba de...hee hee, nu mai exista motivu de a o face si cu altcineva. Unele cupluri o mai fac si din curiozitate, si vrand nevrand se lasa "prada" celor care care practica asa ceva de mai mult timp, ajungandu-se chiar sa faca cu adevarat parte din acest grup al lor. Pana la urma este alegerea lor dar, nu este ceva normal, tinand cont ca normalul il constituite majoritatea ( acea masa de oameni care sunt multumiti de partener/ partenera ( mai pe inteles satisfacuti).

Răspuns utilizator avertizat
| pendula a răspuns:

Cum sa nu. Ce e al meu e si al vostrulaughing

| myworldis5784 a răspuns:

Nici prin gind...NU sunt de-acord!

| lencikk a răspuns:

Nu mi se pare o porcarie...eu sunt un "cadou" nu o piesa de schimb.

| Astaeparereamea a răspuns:

Nici prin gind nu-mi trece!

| Sniper a răspuns:

Eu sunt de acord. Niciodata nu strica ceva nouwinking

| rebelutza4u a răspuns:

Nu never

| emasweetgirl a răspuns:

Nup. dar stiu un kz pe care il am in lista de mess si e cu totul de acord cu chestiile astea si cu sexul in grup.

| CatalinMG a răspuns:

La intrebare am uitat sa precizez: Schimb de parteneri si partenere big grin

| CatalinMG a răspuns:

Nu vad ce treaba are asta cu OTV, este doar o intrebare, ca am observat moda asta noua aparuta. Am scris despre asta si pe blogul meu, drept urmare am vrut sa mai vad niste pareri.

| bisnitarpunctcom a răspuns:

Asta depinde de fetishurile fiecaruia, eu unul nu as fi de acord sa fac asta, insa sunt total ok daca altii vor sa o faca.

| danielgeo a răspuns:

Am prieteni care sunt intr-un club de swing, sunt oameni normali, au o relatie ok, au o relatie deschisa.
raspuns? nu sunt de acord laughing

| ♥┘ℜø©ֆ¡ ┌♥┘ a răspuns:

Nu, niciodata

| frumoasa_2313 a răspuns:

E o chestie privata. e treaba fiecaruia ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este schimb de partenere ci de parteneri. Se practica in cuplurile care contrar celor spuse pe aici, sint multumite de viata sexuala si relatia cu partenerul. Pt a putea face asa ceva este nevoie de o relatie muuuuult mai solida decit in multe cupluri care se cred " normale ". Multe femei din ziua de azi trateaza relatia sexuala cu c--ul ( la figurat ), fac sex de parca ar da ceva de pomana si ar face un favor partenerului. De cealalta parte exista o relatie deschisa, in care se discuta ce vrea fiecare si fiecare cauta sa faca tot ce este mai bine.
Pe scurt, fata de casatoriile in care femeia impune un " regim " auster, femeia este figuranta, bla, bla, in swinging discutam de femei adevarate, de relatii strinse, bazate pe incredere.
DA!

| sibel a răspuns:

In nici un caz! Daca iti iubesti partenera sau parteneru nu cred ca ai accepsta sa faca sex cu altcineva de fata cu tine.Eu una nu sunt de acord!