| ExizTPU a întrebat:

Tata mi-a zis sa nu-i fac sex oral unei fete nici in ruptul capului. Parerea mea e ca. daca eu am fost primul care am intretinut relatii sexuale cu ea si nu a mai facut-o altcineva, e ok. Dar nu stiu ce sa spun... poate tata stie mai bine. Ce parere aveti voi?

36 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Tatal tau poate a avut cel putin o experienta negativa de gen, si care l-a marcat, din moment ce ti-a spus asa ceva. Ori aia nu a fost curata, ori el nu astiut sa presteze corespunzator si i s-a dat liber, ori etc.
Oral faci in principiu doar cu cineva in care ai incredere si vrei sa ii oferi o senzatie super orgasmica!
Evident ca, fie si doar pentru a confirma regula, exista si exceptii, care fac si aiurea.
Cert este ca tu trebuie sa evoluezi si apreciezi toate astea prin prisma propriilor tale senzatii si experiente, nu din ce spune tatal tau - cel putin la faza asta!
Daca una moare dupa tine, ia initiativa si te descheie la slit si iti face oral, si poate si inghite cu mare placere, iar apoi se aseaza in [pozitia 69 si continua, ai fi in stare sa nu o gusti, si sa ii lasi impresia unui papa lapte, lipsit de logica evidentei unei minime reciprocitati?! Ma intreb si eu...

| whatevernvm a răspuns:

Oficial mi-am pierdut speranta in lume. Adio

| PsihoSex a răspuns (pentru whatevernvm):

Cool down and relax...

| whatevernvm a răspuns (pentru PsihoSex):

Am nevoie de ani sa-mi revin

| AFR81 a răspuns:

Tatal tau i-a facut mamei treaba aia de te sfatuieste pe tine sa nu o faci la nicio fata? Sexul si sexul oral sunt parti importante ale unei relatii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul oral il faci curvelor, nicidecum prietenei tale la care se zice ca tii la ea, o respecti, tatăl tau are dreptate, nu face asa ceva cu prietena ta niciodata, nici oral nici anal, nu i ti bate joc de sarmana fată, poarta te cu ea ca un domn, civilizat, nu o trata ca pe o zdreanță. fa i cadouri, alinta o iubeste o, ce vârsta are ea? dar tu? mersi.

| ExizTPU explică (pentru CristiDinBucuresti):

18 eu, ea 19. Multumesc pentru raspuns. Dar nu stiu cum ai putea face sex oral curvelor mai ales dupa cati s-au spalat in ea... Si daca-mi poti explica de ce daca i-as face sex oral nu as fi respectos fata de ea? Nu e o intrebare retorica, chiar nu inteleg de ce happy Multumesc.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ExizTPU):

Pentru ca sexul oral este jignitor pentru orice femeie, ea se simte folosită, nici prostituata nu trebuie sa faca sex oral nimanui, deoarece este si ea om, indiferent de ceea ce face, multi barbati considera sexul oral ceva de dorit intr-un cuplu, si ca daca ea nu i face lui sex oral nu e bună, dar nu este asa, deoarece intru n cuplu trebuie sa existe intelegere si lucruri comune adică afinități, iar daca doar barbatul doreste satisfactie din partea femeii prin acest sex oral sau anal, atunci el barbatul acela este un egoist, se gindeste numai la binele lui, nu si la dorinta partenerei, tot mereu intr-o relatie trebuie sa te gindesti ei, fetei ce i place, saă o intrebi, sa discuti cu ea, nu sa o pui in fața faptului implinit, tu vrei sex oral sau anal, dar ea nu vrea, normal ca de aici incep discutiile si certurile. Dar tu ai intrebat o pe ea in in legatură cu sexul oral? i ai spus sau i ai dat de inteles ca tu asta ai vrea sa ti facă ea? si daca da ce a zis? care a fost reactia ei? mersi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru ExizTPU):

CristiDinBucuresti, ti-a dat cel mai idiot, imbecil, cretin si retardat raspuns posibil. Sexul oral si cunilitia se practica de regula/cu adevarat DOAR in cadrul cuplurilor solide, bine inchegate sau intre sot-sotie, amant-amanta. Nu se practica in nici un caz cu orice curva sau parasuta gasita la colt de strada.laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Doar atit te duce mintea? sa jignesti? dă i tu sfaturile tale atunci, si eu mă retrag, incurajeaza l, minte l frumos ca sexul oral e super, e ca si cand aia linge o bomboană pe băț, cu gust de zmeurică. păcat ca vă mintiti singuri, ca ceeace face ti de fapt este bine si se practică de sute de ani, nu vreti sa va schimbati obiceiurile, tot prostia si scîrboșenia numită sex oral/anal vă place, atunci va simtiti voi barbati cand vo linge una. jalnic a ti ajuns.

| Alejay a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sexul oral nu este jignitor pentru nimeni, atata timp cat iubesti persoana cu care faci lucrul asta si bineinteles de comun acord.
Acum cand suntem tineri trebuie sa experimentam, este corpul nostru si trebuie sa cunoastem si noi placerile actului sexual care nu inseamna doar pozitia misionarului.
Sexul repetitiv cu prea mult bun simt plictiseste si viata sexuala devine monotona, iti pierzi omul pentru ca ai niste bariere si nu esti deschis(a) in ceea ce doresti / sau tii mortis cu tot dinadinsul sa iti ghidezi preferintele personale in functie de ce spun sau ce au facut parintii la timpul lor.
Nu este tragedia de pe pamant daca cineva face sex oral, este un lucru absolut normal care nu raneste pe nimeni. Daca nu faci acum anumite lucruri in pat, cand le faci? la 89 de ani?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Esti jalnic, penibil, de compatimit. Citeste ce raspunsuri ii dau si ceilati. Sa inteleg ca potrivit credintei tale, noi ceilalti cu totii suntem niste imbecili, niste tampiti, descreerati si mizerabili? N-ar strica sa-ti revizuiesti "moralitatea" ta desantata.

| Kira5854 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sexul oral nu il faci la curve... sexul oral ar trebui sa reprezinte un act sexual facut cu o persoana in care ai incredere deplina si ea la fel, care tine de foarte multa igiena, mai bine sa lingi unde bagi doar tu, decat sa lingi acolo unde baga cel putin 5 pe zilaughing

| Kira5854 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tu de unde stii ce simte o fata cand face anal sau oral? Sa inteleg ca esti pe baietei? Ai avut experiente neplacute( zici tu) cu putulica, nu-i asa? Macar acum da si tu detalii, nu ne lasa in ceatawinking

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Kira5854):

E dus omul, sa nu il iei prea mult in serios.

| Kira5854 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Uneori, faptul ca faci asta pentru perosana la care ti/ pe care o iubesti, e mult mai excitant decat ai putea crede, iar sexul oral se foloseste mai mult ca preludiu, in persoana iubita ai incredere ca respecta igiena, dar in curve?

| Kira5854 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Imagineaza-ti cum ar trebui sa arata un tip, dupa ce ii face oral unei curve...pai cred ca i se umfla limba si cade in mai putin de 30 de minutelaughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Kira5854):

Cineva sus zicea ceva inteligent. Sex oral se face doar iubitei / sotiei nu la orice panarama. Si s-a inventat felul asta de a face sex pentru ca multe femei nu ajung la orgasm doar prin sexul simplu. Dar cine sa stie? Un fanatic religios lingau de picioare? Te rog.

| Kira5854 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Asta nu e ala cu femeile virgine in noaptea nuntii? laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Kira5854):

Da, el e

| Kira5854 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am inteles acum, indoctrinat.

| Alejay a răspuns:

Nu au ce cauta parintii nostri in viata sexuala! Punct! tu alegi ce vrei sa faci tine de tine si de persoana cu care esti in pat!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Alejay):

Nu e chiar asa,, este bine ca a cerut sfatul părintelui lui, tatalui sau, doar ce vrei sa ceara sfatul unui necunoscut, care nu il intereseaza de relatia lui cu fata aceea, i ar fi zis sigur, pune o pe aia sa faca sex oral pana i vine rau, dar el a procedat corect ca l a intrebat pe tatăl lui, și se vede că tatăl lui este om cu experientă, si l a sfătuit bine, sa nu facă, deoarece daca ar face sex oral fata aceea s ar simtii jignită si umilită.

| Alejay a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poti cere sfaturi dar subtil, parintele nu trebuie sa stie si nu are de ce sa stie in primul rand fiecare detaliu din viata ta sexuala. " Tata pot sa-i dau l...i in..." REALLY? este chiar necesar?! Multi parinti sunt nascuti intr-o perioada unde femeile stau la cratita si barbatul comanda, viata sexuala inseamna doar pozitia misioarului ca "ne respectam nevasta".
Sa nu uitam de ilustrele mame care le baga in cap multor fete sa nu faca sex oral ca este scarbos si pacat si toate cele.
Eu ce am vrut sa spun este ca iti formezi singur gusturile si placerile si anumite lucruri asa de personale nu se discuta nici cu parintii pentru ca nu este necesar.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca tatal tau este un om limitat in gandire, asta cred. Imi imaginez cat de frustrata si nesatisfacuta trebuie sa fie mama ta. Asta este unul din motivele reale pentru care si femeile isi fac amanti, lipsa de intelegere a barbatului de acasa, nestiinta si lipsa de interes in a-ti satisface partenerul de viata.

Atunci cand pretinzi sex oral de la o fata, trebuie sa fii pregatit si sa-i oferi acelasi tratament, asta ar fi foarte corect pentru amandoi!

| Holiday a răspuns:

Majoritatea femeilor apreciaza sa li se faca sex oral. De asemenea, in mod normal, si tie ar trebui sa-ti placa sa-i faci. Ca o paranteza fie spus, multor femei le place si sa faca sex oral, nu doar sa primeasca.

| Holiday a răspuns:

Dar nu l-ai intrebat si tu, de ce? Era si mai amuzant...

| UnBroken2016 a răspuns:

E trist cati oameni dau 2 bani pe un fanatic religios lingator de picioare.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu ma refer la tine Antonio laughing. Cred ca esti mai micut si nu cred ca te-ai prinde la ce bat eu apropo

| seth2016 a răspuns:

Salut,

E foarte OK ca vorbesti cu tatal tau. Nu te descuraja pentru ca are pareri diferite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I am gonna *** kill myself, goodbye, cruel world.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O femeie, pe care o iubesti, ca sa iti zic direct, trebuie f%#$#a de sa uite cum o cheama, ca sa te iubeasca pe tine si sa nu aiba parte de frustari.
Oralul il faci daca nu e o scarboasa cu boli si nespalata.
Daca o iubbesti e ok laughing

| AlexCristi97 a răspuns:

1. Cand am citit primul raspuns al lui CristiDinBucuresti credeam ca e troll... dupa le-am citit si pe restul sad trist. Singura chestie la care as putea sa fiu de acord cu el e ca fata s-ar putea simti folosita in cazul in care tu pretinzi ca ea sa iti faca sex oral si tu sa nu ii oferi nimic.
2. Pe logica tatalui tau, daca o fata a fost sarutata de alt baiat, ea nu mai e buna de sarutat?
3. Cum spun si cei mai straluciti de pe aici (tu nu, CristiDinBucuresti), sexul oral este ceva foarte intim si leaga relatia, e ceva interesant de experimentat.

| OMFGConrad a răspuns:

Dacă chiar ţii la ea şi vrei să o vezi satisfăcută şi implicit să mai vrea să facă dragoste cu tine atunci îi faci oral. Unde mai pui că sunt mari şanse să-ţi placă şi ţie. Ţine cont că foarte multe femei nu ajung la orgasm prin sex vaginala, drept urmare are nevoie de alte "căi" pentru a primi plăcere, una din aceste căi este sexul oral, stimulându-i clitorisul.

Dacă nu ţii într-adevăr şi vrei doar ca tu să fii satisfăcut la final ascultă-l pe alde tatăl tău (poate mă înşel, dar cred că el a avut o experienţă neplăcută legată de sexul oral de la mama ta sau de la alte femei) şi alte CristiSubPapuc, ăsta de se laudă că s-a *** la 18 ani şi aici dă sfaturi fetelor tinere să se păstreze până în noapte nunţii. Un IPOCRIT şi sexist...

| AmaliaAmy45 a răspuns:

Fa-o de la 1 la 69 o fata dacă se simte bine când faceti sex va vrea sa repetati... Dacă faci cu ea sex clasic si nu e satisfăcută pe deplin crede-ma ca nu va mai vrea happy

| Horse258954 a răspuns:

Ar fii bine sa-i faci sex oral, dar mna...fiecare cu ale lui. Nu ar fi frumos ca ea sa-ti faca si tu nu.