| Sophie88 a întrebat:

Te-ar deranja daca fostul tau, cu care esti intr-o gasca ar flirta cu o alta tipa din trupa?
Cam asta am patit... Am fost impreuna cu un coleg de munca mai demult, ne-am despartit din cauza lui. Peste vreo 2 ani s-a razgandit, dupa multe insistente iarasi ne-am impacat, dar peste putin timp iarasi nu stiam ce vrea, ba m-a cautat, ba m-a respins, asa ca la un moment dat l-am refuzat hotarat si de atunci nimic. Acuma recent a venit o colega noua, si tot pe ea o abureste in fata cu mine, au zis si colegii ca si ei se simt prost pentru mine. Ce-i cert, si eu ma simt aiurea...
Ce-i de facut?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Ptiu, chiar ai de ce sa te simti aiurea. Cunosc perfect situatia, numai ca fostul meu s-a si casatorit intre timp laughing. Nu poti actiona decat in 2 sensuri: ori suporti ori cauti alt loc de munca. De impacat cu el sa nu te impaci, nu de alta, dar nesiguranta unei relatii este mai rea decat despartirea definitiva chiar si in situatia in care te afli.
Succes pe mai departe.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. Nu-i treaba ta ce face individul pe care l-ai lasat. Daca-i spui fetei va crede ca esti geloasa. Omul pana nu simte pe pielea lui nu se invata minte.

| Broadband a răspuns:

Pai daca e fost?
ce te mai stresezi l-ai avut
acum e a altuia
mai esti geloasa asa e?
mai ai ceva sentimente pe fundul inimii pentru el daca nu-ti mai pasa absolut deloc nu te deranja nimic

| mihai69 a răspuns:

Să-ți dai demisia? hmmm... nu cred.
Ignoră-l pe mitocan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu te combini cu un coleg de munca sau cu un vecin. Tocmai d-asta. De facut nu mai e nimic, nu poti decat sa inghiti in sec si sa fie o lectie pentru viitor.

| Sophie88 explică (pentru anonim_4396):

Mda, acuma stiu si eu foarte bine asta...