| ilovelove a întrebat:

Te gandesti vreodata de ce iti place o persoana? Fie ca e prieten, partener? Eu am invatat sa le spun oamenilor ce imi place la ei - si nu mi s-a intamplat o singura data sa nu imi fie returnata favoarea. frumos.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Inclinatia de a analiza si de a argumenta este bine venita.Prea multa lume refuza sa gandeasca si raspunde ca ceva "imi place fiindca imi place".

| yoannah a răspuns:

Bravo tiewinking
Si daca favoarea nu ti-e returnata... asta e... probabil n-au inspiratiewinking

| SCUFY a răspuns:

Bravo tie, normal asa ar fi sa ne spunem unul celuilalt, dar asta e trebuie sa ne multumim cu ce primim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori iti place o persoana pur si simplu, fara sa stii de ce. Iar obiceiul de a-i spune interlocutorului ce-ti place la el este unul sanatos, consider eu. Suntem destul de zgarciti cu complimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind iti place cineva nu prea mai analizezi de ce.Iti place si gata. Iar sa le spui numai ce-ti place la ei mi-e frica sa nu cumva sa miroase a periat.Eu spun si ce imi place, dar mai ales, ce nu-mi place pentru ca asta prezinta bazele unei bune prietenii. Iar despre favoritisme returnate nu prea am nevoie. O prietenie adevarata rezista dincolo de toate orgoliile ranite de moarte.