| flashback a întrebat:

Ti s-a intamplat vreodata ca CEA MAI BUNA PRIETENA DIN CLASA sa fie cu baiatul pe care il placi? Ce ai facut? Sfaturi plzsad

Răspuns Câştigător
| Anname a răspuns:

Pai daca acea "prietena" stia deja ca tu chiar il placi pe baiatul respectiv.nu o pot numii prietena. Daca nu, ai 2 posibilitati.ori ii explici ca il placi foarte mult si vei vedea ( insa te vei simti prost fata d e prietena ta) ori prietenia inainte de toate

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu,dar punandu-ma in situatia cu pricina-cat timp eu nu am actionat si nu i-am spus tipului ca-l plac, nu vad de ce sa ma mai agit.E vina mea ca nu i-am spus, iar tipa respectiva nu are nicio treaba-a riscat si a castigat.Morala:Cand vrei ceva, lupti.Nimic nu pica din cer doar pentru ca vrei.

| Karisma a răspuns:

Da mi s-a intamplat aa ceva.Am incercat sa vorbesc cu ea dar se pare ca nu a fost de acord.Am avut un coleg de clasa si l-am rugat sa se dea la prietena mea si sa o sarute.Ne intelesem atunci sa vin eu cu baiatul de care imi placea si a vazut-o cum se saruta si ma crezut.Deci a functionat

| SoRandom21 a răspuns:

Da, dar eram mica prin a6a... Sincer eu una am stat si am inghitit si mi-am dat seama ca mare greseala am facut sa-l plac. Prietena nu stia si nici eu nu i-am zis pentru ca nu voiam sa ii despart, pana la urma era si fericrea ei la mijloc, poate si ea il placea, de ce sa sufere 2 persoane cand pot sa sufar doar eu? Acum eu am ramas prietena cea mai buna cu aceasta fata si datorita ei am fost cu un tip pe care l-am placut foarte mult. Daca ea nu il place si stie ca il placi, atunci nu e prietena. Daca si ea il place si tu il placi si stie, e indecisa si nu stie ce sa faca, ce sa aleaga. Daca ea il place si nu stie ca si tu il placi, mai bine lasa-i sa fie impreuna, pana la urma sa nu sufere 2 persoane, poate acea prietena te va ajuta vreodata.

| ingerash_7863 a răspuns:

Da mi s-a intamplat m-a durut tare dar am incercat sai evit cat am putut de mult rar o bagam in seama pe fata la fel faceam si ca baiathul...stiu doare tare dar asta este...o sa treci peste:*:*:* da-mi si mie id tau pls:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si inca se intampla cam des in ultima vreme. Sincer? Nimic.Pur si simplu m-am distantat de acea "prietena", iar timpul lea rezolvat pe toate.In momentul de fata sunt cu tipul de care mi-a placut iar "prietena mea" va spun sigur ca nu mai exista pentru el.sia dat seama ca e o prefacuta, iar acum ne bucuram impreuna de clipele frumoase.love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Dar fiecare are dreptul sa-si traiasca viata, nu? Daca tu ai pierdut ocazia de a`i spune baiatului ca`l placi, l-a "pescuit" altcineva. Nu ai nici`un drept acum sa-i reprosezi prietenei tale ca ea il place pe x si ca este cu el. This is it!