| MBAAA a întrebat:

Ti s`a intamplat vreodata ca dupa ce te`ai despartit de persoana iubita, la inceput sa plangi dupa ea, chestii de genu, iar apoi pur si simplu sa nu iti mai pese de soarta ei, sa cauti fericirea in bratele altcuiva, si dupa, persoana de care te`ai despartit sa iti ceara din nou sa fi impreuna cu ea, iar apoi sa fi impartit/a intre doua persoane si sa nu stii pe care sa o alegi? Daca da, cum a fost? Cum te`ai simtit pus/a intr-o situatie de genul asta?(sper sa intelegeti, nu prea stiu cum sa ma exprimbig grin) Funda celui mai intelept raspuns.

Răspuns Câştigător
| GaByTZu_8509 a răspuns:

O data ce iubesti, tii la persoana respectiva, nu ai cum sa o uiti pur si simplu.Asta e lege in dragostea adevarata.
Si ca raspuns la intrebarile tale.conteaza prezentul...conteaza daca fostul iubit te-a facut sa te simti bine, sa va intelegeti...gandestete si la acest nou iubit, cum ar putea sa fie.intereseaza-te din alte relatii(daca pune suflet, isi bate joc.etc.).Daca as fi intr-o astfel de situatie, as sta si m-as gandi.M-as gandi la viitor, daca acel baiat ar fi compatibil sa zicem pentru tine.Gandeste-te cum te poate face sa te simti fiecare din ei doi.

3 răspunsuri:
| theo288 a răspuns:

Crede-ma am fost in aceasta situatie, nu numai ca am fost cu multe fete dar niciodata nu mia mai pasat de cineva dupa ce m-a parasit sau am parasito mi-a cerut sa fiu impreuna cu ea dar i-am zis ca nu se poate, inima imi sta in alta parte, se supara dar asta este si m-am simtit prost dupa!

| mgtow a răspuns:

Era cat pe ce sa fiu asa dar nici nu am acceptat deoarece e o prostie sa faci asa ceva.

| underground05 a răspuns:

Da si mie mi s.a intamplat si mi.a fost foarte greu sa aleg dar se pare ca am facut o alegere buna adica m, am intors la fostul prieten ne.am desp pentru ca intervenise o raceala intre noi el era din ce in ce mai orgolios fara sa isi dea seama ca ma face sa sufar dar intr.un final si, a dat seama si acum suntem din nou impreuna si ne intelegem mai bine ca niciodata intr.un cuvant ma bucur de alegerea facuta.asa ca fa ce iti zice inima succes