| nuam a întrebat:

Timp de un an nu am vorbit cu o fata de care imi placea inainte.Au fost niste mici neintelegeri, am jignito da nu intentionat si nu a mai vrut sa mai vorbeasca cu mine, atunci avea si prieten.De la un timp am inceput sa vorbesc din nou cu ea da nu stiu cum sa o iau.Imi place de ea, dar nu stiu daca si ei de mine. Sper ca intelegeti.Am inceput sa vorbim din nou dupa ce ne-am intalnit acum vreo doua saptamani fata in fata, dar nu ne-am salutat.De vorbit vorbesc cu ea deocamdata pe facebook.Glumesc cu ea mai povestim una alta, dar nu is sigur daca ar vrea o relatie cu mine.Mi-am cerut scuze pentru jignirile acelea si nah a zis intr-un fel ca ma iarta.Nu a fost intentionat si chiar numai conteaza cum a fost si ce am zis.Ea are 20 de ani, iar eu 19 ani, oare asa avea vreo sansa? Sau chiar numa ca vorbeste cu mine.Sa fiu mai tupeist un pic si sa o chem la un suc ceva sau cum sa procedez?

7 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Prietenas, tu de pe unde ai picat? Serios, puneti unii niste intrebari, de parca v-a plantat cineva pe pamant deodata. La 19 ani, habar n-ai sa scrii, sa pui o cratima. In fine, trecem peste. Faci aproape 20 de ani, si nu stii cum sa incepi o relatie c-o fata? Macar asa, de socializare? Ma rog, incep sa observ ca de la un singur smiley sau niste discutii banale pe mess sau facebook, voi deja visati relatii, iubiri, chestii, socoteli. Mai treziti-va la realitate. Mai ales tu, ca ai o varsta. Si inca un amanunt: nu trebuie neaparat sa jignesti intentionat o fata. Este suficient c-ai jignit-o. Atat.

| rebelmonk a răspuns (pentru Flav):

Cratica laughing)doamne cat am rasrolling on the floor)

| Flav a răspuns (pentru rebelmonk):

Am vazut bre, am corectat deja, dar inca nu apare edit-ul. As lasa-o asa, ca suna bineeee.

| rebelmonk a răspuns (pentru Flav):

Trebuia sa lasi asa laughing jur ca n-am mai ras de mult asarolling on the floor

| bianca_4393 a răspuns (pentru rebelmonk):

Si eurolling on the floor))

| Eunyce a răspuns:

O fata poate ierta multe, dar daca vede intrebarea de aici, cred ca te parasuteaza pe alta planeta. Si stii, degeaba primesti aici raspunsuri care poate-ti vor parea rezolvari pentru cazul tau, dar ma insel ca vei face ceea ce simti. In ziua de azi superficialitatea, a atins cote de speriat. Unde e romantismul, unde-i sensibilitatea, tandretea? Si tu de ce vrei o relatie daca nu esti indragostit? Ma prefac a nu intelege ceea ce iti doresti, ca sa nu iti spun vreo 2. Grow UUUUUPP!

Btw, calea catre inima unei femei sau unui barbat, e o lupta. Nu toti o pot strabate, daca nu isi doresc cu adevarat. Deci, o relatie adevarata, nu e pentru orice "tupeist" care crede ca prin hocus-pocus fata ii cade in brate. Nici vorba!

Hush!

| AndrewAndy a răspuns:

Sal...am vz comentariile si am trecut prin ceva de genu.Am sa fiu mai putin dur cu tine si cred ca ar trebui sa lasi Facebook-ul si alte retele de socializare deoarece iti faci prieteni virtual si o sa ajungi sa nu mai poti socializa in lumea reala.Nu cauta raspunsuri pe net.Adevaratul raspuns numai tu il poti da.Gandeste-te bine:daca iti pare cu adevarat rau merita sa incerci dar nu-i zi nimic direct ca o sa se supere si mai tare pe tine.Nu fa ce poti, fa ce trebuie(daca intelegi unde bat).Ia-o usor si daca nu merge deloc las-o asa.Gandeste-te ca macar ai incercat.