| anonim_4396 a întrebat:

Tin sa spun ca in momentul cind se traieste o adevarata poveste dragoste e adecvat si un spatiu (apartament, casa) pentru asa ceva care treptat ajunge sa fie universul celor doi un anumit timp mai indelungat.In momentul cind se termina totul destul de brusc intre cei doi, macar unul dintre ei ar mai putea trai in acel spatiu?

9 răspunsuri:
| marcelan25 a răspuns:

Eu presupun ca nu. Eu nu as putea trai mai departe in locul acela, deoarece amintirile frumoase, clipele placute petrecute impreuna s-ar tranforma in durere si suferinta, ca persoana cu care am fost nu mai este. As avea cosmaruri. Imi pare rau, dar eu asa simt. sad

| Arthur a răspuns:

Ar putea trăi doar dacă este sado-maso. Amintirile ar fi atât de puternice incât l-ar sfâsia incet, bucată cu bucată.

| ady2607 a răspuns:

Eu nu sunt sado-maso si deci prin urmare as putea locui mult timp in acel loc(o eternitate). Poate spun asta si pentru ca nu cred in povesti de dragoste.

| ÅñdRa a răspuns:

Cred ca da...chiar daca acolo au multe amintiri, acest lucru il va face sa zambeasca si sa spuna:a fost frumos.
Si poate ca intr-o zi cei doi se vor impaca si vor vi impreuna tot in acelasi loc:X

| gabitsa a răspuns:

Cred ca da. Desi il \ o doare sa stea in acel loc deoarece ce a fost intre ei s. a terminat, amintirile ii dau putere sa treaca mai departe. Niciunora din voi nu le place sa treaca prin locuri unde au petrecut momente minunate cu persoana iubita? Sa priveasca fotografiile cu aceasta? Intr`o mica masura ne da putere sa trecem mai departe.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cam greu, daca s-au iubit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri dar cazul meu este de a renunta la tot indiferent de valoare

| anna01 a răspuns:

Nu stiu, daca-i teren neutru-apartamentul parintilor-, esti nevoit sa locuiesti in continuare acolo.Cred ca forta amintirilor se mai diminueaza, fie si constrans.Acum, nu te muti din casa aia pentru fiecare de poveste de iubire sfarsita, nu? Argumentul logic:banii.

| zambareata a răspuns:

Normal ca nu...sentimentele care au fost chiar daca nu mai sunt. sau cel putin clipele frumoase nu pot fi sterse cu burtetele...happy