| Clau_Doar_1998 a întrebat:

Știți câteva trucuri pentru ca actul sexual sa dureze mai mult? Dau funda

Răspuns Câştigător
| andrei221master a răspuns:

Există mai multe posibilități, cum există mai multe cauze pentru care nu reușești să reziști mult în pat. La mine a fost pentru că mi-am făcut prima prietenă la 23 de ani și până atunci eram căsătorit cu dreapta. Uite ce te sfătuiesc eu:
- Încerci niște poziții în care îți dai drumul mai greu (misionarul sau capra sunt cele mai bune din punctul ăsta de vedere);
- Adopți un stil de viață mai sănătos (eviți mâncărurile grase, tutunul, excesul de băuturi alcoolice);
- Porți un prezervativ special care prelungește erecția (numai că aici trebuie să ai grijă că știu destui bărbați care s-au iritat de la substanța aceea);
- Eviți masturbarea;
- Iei niște suplimente alimentare pentru potență, ceva natural (aici recomand Zerex, eu iau varianta pentru menținerea erecției cu o oră înainte de sex).

Din punctul meu de vedere, ar trebui să le faci pe toate. Eu acum rezist cam 10-30 de minute, depinde și de cât de obosit sunt, dacă iau pastila, cu ce se îmbracă prietena mea. Multă baftă!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Opririle de scurta durata in timpul coitului, reducerea ritmului de penetrare, schimbarea pozitiei sexuale, pot sa fie de real folos si astfel sa poata fi prelungit cu un numar insemnat de minute timpul fiecarei reprize de sex. Sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la altceva cand faci sex, te poti masturba 1 data cu o ora inainte, sau poti incerca pozitia cu partenera stand pe spate pe o masa iar tu din picioare.

| generator20 a răspuns:

Pui drojdie pe penis baiatu, e din mosi stramosi
chiar daca ei nu aveau drojdie

| Clau_Doar_1998 explică (pentru generator20):

A mersi frate ești cel mai tare

| danielcegushvalorosutau a răspuns:

Te combini cu una grasa