| al3xapoop a întrebat:

Toate au persistat, la fel și cele de burtă și cap, dar mai diferite. Sânii în schimb nu mă dor.
Menționez ca spatele mă durea și înainte de actul sexual. Deoarece am un sentiment de îngrijorare, am făcut un test de sarcina, deși menstruația mi-a venit. A ieșit negativ. Este posibila o răceala? Burta ma doare in partea de jos, aproape de apendice. Sau este vorba de o sarcina? Un răspuns rapid vă rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a fi complet eliberata de ingrijorarea care inca mai persista, in astfel de situatii se efectueaza un test de sarcina, care pentru a fi in proportie de peste 99% VALID, VALABIL si CORECT, se poate face dupa cea de-a 8-a zi de dupa data pornirii menstruatiei. Altfel spus rezultatul oricarui test de sarcina pe baza urinei, care este/a fost efectuat dupa data de 24 Octombrie are rezultatul CORECT in proportie de peste 99%. Multa sanatate!

1 răspuns:
| al3xapoop explică:

Bună TPU! Pe data de 5 octombrie am avut un contact sexual protejat cu excepția unui mic incident. Menstruația trebuia să îmi vină pe 23 octombrie, însă a venit pe 17, a durat normal, în cantitate și culoare obișnuita. Înainte de menstruație mă durea spatele, capul, burta, la fel și în timpul menstruației, de asemenea și o sensibilitate la sâni. Durerile de spate au persistat, la fel și cele de burtă și cap, dar mai diferite. Sânii în schimb nu mă dor.
Menționez ca spatele mă durea și înainte de actul sexual. Deoarece am un sentiment de îngrijorare, am făcut un test de sarcina, deși menstruația mi-a venit. A ieșit negativ. Este posibila o răceala? Burta ma doare in partea de jos, aproape de apendice. Sau este vorba de o sarcina? Un răspuns rapid vă rog!

ACESTA ESTE ÎNTREBAREA ÎNTREAGA! CEA DE SUS E INCOMPLETĂ

| corbulalbrosu a răspuns (pentru al3xapoop):

Pentru a fi complet eliberata de ingrijorarea care inca mai persista, in astfel de situatii se efectueaza un test de sarcina, care pentru a fi in proportie de peste 99% VALID, VALABIL si CORECT, se poate face dupa cea de-a 8-a zi de dupa data pornirii menstruatiei. Altfel spus rezultatul oricarui test de sarcina pe baza urinei, care este/a fost efectuat dupa data de 24 Octombrie are rezultatul CORECT in proportie de peste 99%. Multa sanatate!