| Florin1303 a întrebat:

Toate femeile pot ejacula sau doar unele?(squirt, in termenul englezesc)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea femenina denumita in limba engleza SQUIRT se produce in cazuri foarte rare si doar in cazul a unui numar extrem de mic de femei. Este un proces foarte putin studiat si din acest motiv nu exista referiri, date, explicati, etc. Lichidul eliminat sub forma de jet este incolor, transparent, de consistenta apoasa, fara miros si usor sarat. Analiza chimica releva prezenta enzimelor prostatice (in special fosfataze prostatice). Mai pe intelesul tuturor: este un lichid asemanator ca si compozitie cu cel masculin, dar fara spermatozoizi! http://www.mondonews.ro/......-la-femei/ Lectura placuta. :D

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu se stie sigur asta, depinde de fiecare femeile in parte

http://www.iflscience.com/......aculation/

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar un numar foarte mic de femei reusesc sa atinga un grad de excitatie atat de intensa incat sa fie capabile sa produca sau sa realizeze respectivul proces/fenomen de eliminare a unor secretii sub presiune, care au un aspect asemanator cu ejacularea masculina. big grin

| mihai69 a răspuns:

Unele pot și o fac. Altele pot, dar se sperie că reacția lor ar putea fi interpretată drept incontinență urinară și se autoinhibă (își reprimă senzația până la dispariția ei). Asta le provoacă cel mai adesea și anorgasmie. Altele ar putea, dar nici măcar nu știu asta. Încă nu au fost excitate vreodată suficient încât să ajungă până acolo.
Și mai sunt și cele care nici măcar nu pot. Din păcate, relativ mai multe decât celelalte.

Răspuns utilizator avertizat