| Tweety_9911 a întrebat:

Tocmai ce am aflat ca sunt insarcinata in 2-3 saptamani si as vrea sa stiu daca ma mai pot vopsi.mai ales ca am programare la salon pe saptamana viitoare. din multe articole de pe internet am inteles ca nu e bine, altele spuneau ca nu afecteaza...si acum sunt in plop si plopul in aer.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vopseaua de par contine amoniac, acesta este toxic pentru sarcina.Te poti vopsi DOAR cu coloranti sau cu orice vopsea care nu contine amoniac, exista.De asemenea, nu-ti da nici unghiile cu oja, taie-le scurt si intretine-le asa.Sarcina usoara!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu este bine. Stiu de la matusa mea. Care cand s-a maritat era insarcinata si a vrut sa se vopseasca si nu i-a dat voie medicul. I-a spus ca daca vrea isi poate face doar suvite. Si asa a facut.
Deci, iti poti face si tu doar niste suvite. Daca nu vrei, iti poti amana programarea la salon si te vopsesti dupa ce nasti. Sarcina usoara si sa iti dea Doamne-Doamne un bebe frumos si sanatos!