| Anca a întrebat:

Tocmai m-a anuntat ca a ejaculat in mine. La inceput am crezut ca e o gluma! Am insistat sa-mi spuna ca-i o gluma si nu ma supar!
Dar in final mi-am dat seama ca e cat se poate de serios!
Suntem de o luna impreuna. Avem o relatie ok, desi am intampinat anumite probleme.
El e foarte gelos si nu mi-a prea placut felul lui de-a fi.
Acum mi-am dat seama ca el isi dorea de fapt sa ma prinda si sa raman langa el. Si cum putea mai bine decat daca ma lasa gravida.
Nu imi vine sa cred ca a putut apela la asa ceva. Inca sper sa fie o gluma.
Momentul in care s-a intamplat nu-i nici pe departe cel mai potrivit pentru a evita o sarcina. sper totusi sa nu fie...
M-am enervat cand mi-a spus, iar el a zis ca l-am dezamagit, ca spera sa reactionez altfel, ca el isi doreste o familie si ca ma vrea pe mine.
Si ce s-a gandit el sa-mi bage pe gat chestia asta?
Ce naiba sa fac? S-a intamplat acum cateva zile. Am avut o banuiala in timpul actului sexual ca el nu a ejaculat afara, dar am zis ca poate ma insel.
Sunt stresata la maxim! El vrea copil, eu inca sper ca-i o gluma. desi el a zis ca nu-i deloc o gluma si avea de gand sa-mi spuna cand ma intorceam din vacanta.

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta e, este riscul pe care ti l-ai asumat avand relatii sexuale neprotejate cu un barbat cu care ai o relatie de o luna (!)> ma intreb chiar, ati inceput sa va faceti analizele necesare in prima zi, ca dureaza vreo 3 saptamani pana vin toate rezultatele si puteti face sex neprotejat.

| Flav a răspuns:

Femei, femei... e plina lumea de...bai Margineanu, pe cand alt album?

| Anca explică:

Nu am luat pastila de a doua zi pentru ca nu stiam ca a ejaculat in mine.
Nici nu s-a pus problema sa o faca. Nici nu mi-a trecut prin cap ca ar fi in stare.
Tipul mi-a placut la inceput, dar cand am vazut ca-i asa gelos am inceput sa ne certam.
Culmea este ca, noi am facut-o pentru prima data atunci cand el a ejaculat si nu-s convinsa ca nu a ejaculat si prima si a doua tura.
Nu imi vine sa cred...inca nu pot sa cred.
Avort nu pot face, pentru ca am ceva probleme si nu mai pot face copii niciodata daca trec printr-un avort.
Sper sa nu fie nimic...sau sa-mi zica maine ca a fost o gluma proasta...desi nu cred, ca nu m-ar fi lasat sa am o noapte alba de griji.

| Anca explică:

E prea devreme sa fac un test de sarcina... Momentan stau ca pe ace.

| Anca explică:

Aproape 23 de ani am.
Si el 29!

| Anca explică:

Nici prin cap nuºmi trecea ca ar fi genul asta de om.
A fost alaturi de mine atunci cand am trecut prin unul din cele mai grele momente din viata mea. Nu pot sa cred ca a facut asta.

| Anca explică:

Au trecut 72 de ore.
S-a intamplat in 1 si el mi-a zis ieri...

| Anca explică:

Marius, amuzantule big grin
Ca de obicei laughing
Sper sa nu se prinda. Sincera sa fiu n-am ramas pana acum.
Am ceva probleme de sanatate, care s-ar putea sa fie un pic impotriva.

| Anca explică:

Din pacate sau fericire, nu pot lua lua anticonceptionale din cauza unor probleme de sanatate. Medicul ginecolog mi le-a interzis.
De la latex am facut de cateva ori alergie si evit sa-l folosesc.
Am probleme de fertilitate, de aceea nu cred ca as fi putut ramane insarcinata.
In trecut am vrut sa fac un copil, cand aveam o relatie serioasa si nu am ramas.
Apoi am aflat ca sufar de endometrioza si ca nu am ovulatie lunar.

Azi am vorbit cu el, foarte putin, pe net, pentru ca eu sunt plecata. si l-am intrebat daca a vorbit serios si mi-a spus ca da. Apoi cand a vazut ca iar ma enervez a zis ca a glumit si ca vorbim acasa.
Apoi mi-a reprosat ca eu nu vreau o relatie serioasa si ca stiam f clar ca el isi doreste o familie, iar eu nu o sa-mi bat joc de el...:O
Momentan nu stiu ce sa cred...

| Anca explică:

M-am despartit de el. I-am dat ignore de peste tot. Azi am primit un mesaj de la el unde scria ca-i lipsesc. Nu i-am raspuns.
Din pct meu de vedere relatia e incheiata. Cu ce-o sa vina, rau sau bine, o sa ma descurc singura.

| Parintele a răspuns:

Daca a ejaculat in vagin nu e neaparat sa si ramai insarcinata. Mergi si fa un test de sarcina. din cate vad eu tipul nu-ti place deloc. vorbesti de el ca de un strain. Nu ar fi trebuit sa te bagi cu el.

| IsabelaIssa a răspuns:

Normal e ca pentru un copil ambii parteneri sa fie de acord.asa ceva nu se face cu forta sau pe ascuns. ceea ce a facut el de-a dreptul prostesc, ca pana la urma si mai tarziu daca aflai asa cum planuia el, tot puteai sa renunti la copil.nu merita sa iti pierzi tmp cu el. tu nu mai lua lucrurile ca pe glume si verifica intotdeuna atunci cand esti nesigura. daca tu banuiai ce s-a intamplat trebuia sa iei pastila de a 2-a zi, fara prea multe discutii cu el.si incearca sa folosesti anticonceptionale.

| madagascar a răspuns:

Nu vreau sa te fac sa te simti mai rau decat te simti dar principala vinovata esti tu pentru ca nu treebuia sa te culci cu el atat de repede si pentru ca il tot scuzi.asta e.acum cred ca te-ai lamurit ca n-ai ce cauta cu el si ca trebuie sa-ti vezi singura de viata si nu te baza pe el daca vei ramane gravida caci viata ta va fi un chin.singura o sa reusesti si o sa iei decizi corecte ce iti vor face tie bine nu lui.pacaleala sau nu ar trebui sa ramana singur.

| Dara a răspuns:

N-are sens sa-ti spun ca ati ajuns prea repede in pat, tu stii mai bine cum sa te porti. Chiar daca ai ramas insarcinata, paraseste-l. Nu-ti vad un viitor "luminos" langa un asemenea specimen. Nimeni nu are dreptul sa-ti impuna cand sa ramai insarcinata, cand sa te mariti, cu cine sa vorbesti si ce sa vorbesti (ai spus ca e gelos), mai incolo iti va spune si cum sa gandesti. Trimite-l la plimbare si vezi-ti de viata ta. Indiferent ca a spus adevarul sau a facut o gluma proasta sa vada cum reactionezi, dovedeste ca nu are caracter.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Cata imaturitate din partea lui! Desi are 29 de ani, gandeste ca un adolescent obsedat care ar fi in stare de orice daca il paraseste iubita...pfoaii!
Bafta!

| dydy22 a răspuns:

Anca nu te condamn dar greasala a fost a ta ca ai acceptat sa faci fara prezervativ cu toate ca nu il cunosteai bine, sexul fara prezervativ este o placere normal, dar poate aduce o sarcina sau o boala grava, despre el ce sa zic a fost un las si crede ca asa te poate tine langa el asa se gandea el, barbati sunt niste lasi si niste perversi, sunt barbat dar nu mi-e rusine sa recunosc

| drumurile a răspuns:

Daca nu au trecut 72 ore ia pilula de a 2 zi si paraseste-l. Nu se face, ce a facut el, trebuia sa fiti de comun acord cu copilu, e prea nesimtit pentru secolu asta

| judgement a răspuns:

Directia farmacie... cumpara un test de sarcina (este 9 lei). este usor de folosit si ai raspunsul in maixim 10 minute... daca a facut treaba asta nu pot spune decat ca este o mizerie de om, care nu merita nici sare in ochii, si cea mai buna varianta este sa il parasesti

P. S. sunt baiat happy

| unikat a răspuns:

Eu zic sa te linistesty in primul rand.Sa iti pui in ordine gandurile, nu mai pune raul in fata, ca poate totul e ok.Si nu te lua dp noi in ceea ce priveste sfaturile. Daca intr-adevar s-a intamplat asa ceva si ai nevoie sa vb cu cineva despre chestia asta, sunt sigur ca ai o prietena, prieten cu care vb orice. Discuta cu ea, pentru ca pers aceea stie ce e cu viata ta si ce este mai bine sa faci de acum inainte.Si iubitul trebuie sa vb si cu el si sa ii explici ce iti doresty u de la viata in acest moment si daca ar incerca sa te oblige sa faci ceva ce nu doresty asta te-ar indeparta doar...nu iti zk ca este bine ce iti spun dar cu siguranta sfatul cel mai bun care pot sa iei in considerare este al aceluia care te cun si tine la u.

| dulcica1 a răspuns:

E naspa!
nu cred ca ar trebui sa te despartesti de el...
du-te la un ginecolog sa vezi carei chestia dupa aceasta decizi cu sau fara copil...

| ani63 a răspuns:

Cine face chestii din astea nu tine la tine.
O familie nu fortat se realizea.ESTE un p. c scapa de el si ai grija sa nu mai ai dea face cu asemenea specimente.

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Groaznic, totusi cati ani ai?
Sa ne spui daca a fost o gluma. daca nu imi pare rau pentru tine.
In cazul asta ar trebui sa il pareseti.

| iuliaoprea a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si vezi ca s-ar putea doctorul ginecolog sa-ti dea niste pastile care sa-ti provoace avort in cazul in care ai ramas. Sau calculeaza-ti perioada feritila ca sa ai idee cam cand cum a fost, daca e posibil sau nu sa fi ramas. Cat despre el... gesturi de genu nu se fac. Da-i papucii. Nu se merita. Si data viitoare protejeaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paraseste. l nu te merita... tu trebuia sa iei imediat pastila de a2a zi si sa il lasi pe bou. gabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il castram daca eram in locul taulaughing Asta trebuie. Cred ca la veterinari acolo ai invatat sa castrezi caini, la fel e si la barbati laughing
2 ousoare, dai tare in ele pana auzi ca au facut: POC laughing
Deciziile de acest gen se iau impreuna, de comun acord! Inseamna ca voi nu sunteti 2 ci doar unul, iar celalt trebuie sa se supuna; Femeia nu este o masina de facut copii pentru cineva.
Hai lasa-l doar nu e fratele meu sa dea din prima(fara "protectie") si sa prindalaughing Doar eu am avut ghinionul astalaughing Trebuie sa fii prea viril, iar daca se intampla nu-i da drumul laughing
La 23 de ani mama... Sa-ti traiasca! laughing
Dar asta n-a mai avut femei? Saracul, cred ca are par in palma. Are el posibilitatea sa intretina un copil? Sa-i asigure viitorul? Aveti casa? Copilul se face in familie nu in relatii! Altfel nu va avea parte de iubirea ambilor parinti. Copilul e cea mai mare responsabilitate pe care si-o poate asuma un om.
Daca zici ca a dat si a 2-a oara, sansele au crescut, iar din punctul meu de vedere sunt de 90% asta in cazul n-are probleme de sanatate si este "curat". Dar pana la sarcina gandeste-te ca se pot transmite atatea boli.
Ce mai e si sexul asta... Cand il termini, scoti copilul din bikini. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-auzi! Iti dedic si o melodie... Fara numar:)) http://www.youtube.com/watch?v=2MXMOef2IRQ in cazul tau e Suparata :))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ai cautat cu el in pat mai? ne spui si noua? ce ai cautat cu el in pat la o luna? ce p... a e facuta sa bagi in ea orice si oricand? scuza-ma dar esti de speriat, si nu esti singura. ce Doamne iarta-ma nu beliti ochii inainte de a...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti de aici observ ca, condamna acest baiat.
E adevarat, ce a facut el e de-a dreptul dezonorant.
Totusi,
Sunteti impreuna de o luna.
A-ti facut sex fara prezervativ chiar daca nu sunteti casatoriti si tu cu siguranta nu iti doresti un bebe.
A-ti ignorat complet sfatul de a va proteja impotriva bolilor cu transmitere sexuala.
In o luna crezi ca ai reusit sa il cunosi atat de bine si sa ai incredere in el incat sa te culci cu el fara protectie?
Erai atat de sigura ca e "curat"? Esti sigura ca e "curat"?
Nu, nu esti sigura de nimic, cum ai si dovedit, culcandu-te cu el dupa doar o singura luna. Ai fost curioasa si doritoare de sex.
Ai gresit si acum platesti cu aceste nopti nedormite, si s-ar putea sa platesti si mai rau, un bebe cred ca e ceva mai coplesitor.
Printre atatea critici eu iti doresc sa iasa asa cum vrei tu, si cu siguranta ca a doua oara nu vei mai gresi, asa e?
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca daca iese ceva sa ma faci nasul copiluluilaughing Sa nu uiti!
Sa-i pui numele meu, sa te gandesti la mine mereu... rolling on the floor