| Karina1333 a întrebat:

Tocmai m-am despartit de fostul sambata, iar luni faceam o luna. Acum, un baiat pe care il stiu de 10 ani, ca pe un frate, ma intreaba daca vreau sa fiu impreuna cu el, si nu stiu ce sa fac. La fostul nu ma mai gandesc, eram obisnuita cu ideea despartirii. Doar ca acum nu mai stiu nici ce simt. Ceva imi spune sa fiu cu el, dar parca ceva nu. Voi ce ziceti? straight face

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca pentru tine este suficient numai intrebarea baiatului, atunci poti accepta, cine stie cand va veni urmatoarea propunere!

| h3r a răspuns:

Noi zicem să-ți vezi de treaba ta. Prea mulți strică, nu vei mai știi pe care să-l alegi.

| Dariusuu a răspuns:

E decizia ta, să nu-l alegi pe cel mai bun, alege-l pe cel care scoate cei mai bun din tine!

| Karina1333 explică (pentru Dariusuu):

Cu fostul nu mai vreau impacare, si nici macar nu mai am o sansa, ma refer la cel care ma intreaba.

| Danysan a răspuns (pentru Karina1333):

Acepta sa iesi cu baitu asta...te cunoaste de atatia ani -happy

| Danysan a răspuns:

Da-i o Sansa nu te costa nimic.
Citeste asta si mai vb dupa...

| grab a răspuns:

Daca poti sa il vezi si mai mult decat amic ar trebui sa incerci. happy
imbatati-va bine si vedeti cum e cu atractia sub clar de luna.

bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am facut si eu si stii unde s-a ajuns? Au trecut cateva saptamani bune si nici macar de mana nu-l puteam tine.Iar el,saracul,era indragostit de mine. Si uite asa, el a suferit,iar eu ma simteam foarte urat gandindu-ma ca el sufera din vina mea. Il iubeam ca pe un frate,deoarece a fost cel mai bun prieten al meu, dar nimic altceva.
Daca mie mi s-a intamplat asa, nu inseamna ca vei pati la fel. Ti-am dat acest exemplu, cu scopul de a te convinge sa mai astepti. Roaga-l sa aiba rabdare, deoarece nu stii ce simti, esti confuza si mai ai nevoie de timp!

Gandeste-te bine!

| varcolaccc a răspuns:

Daca il sti de 10 ani poate e sentimentul de obisnuinta... Trebuie sa il cunosti mai bine decat il sti ca sa vezi daca e genul tau si poate te indragostesti de el poate nu. Dar acum depinde de tine fa-ti ordine in "sentimente" si dupa daca vrei ii dai o șansa daca nu nu iti bate joc de sentimentele lui. Succes :*

| ROvarsator a răspuns:

Mai bine astepti decat sa regreti asteapta sa fi 100% gata inainte o relatie poate tine o viata daca e cladita fara regrete

Parerea mea