| Smile3 a întrebat:

Tot pentru baieti:
Preferati o tipa SUPER desteapta, dar foarte urata, sau o tipa, NU PROASTA, sa zicem ca e mai nebuna si nu-i pasa de note dar totusi are poate doar 1 sau doi de 7-8 si restul 9 si 10 si arata bestial?!

43 răspunsuri:
| lauracraciun a răspuns:

Din cate mi-am dat seama tu te incadrezi in descriererea celei de-a doua fete..Pai,esti subiectiva si rautacioasa, pentru ca o fata cum spui tu SUPER desteapta nu este neaparat "foarte urata". Chiar consider ca exagerezi..si descriindu-te ca aratand bestial, nu vei ajunge nicaieri.Notele nu releva ceea ce stii..si crede-ma ca o fata desteapta va fi apreciata mereu de baietii cu cap, nu de cei care cauta doar gagici.La varsta ta..cred ca de 14-15 ani, baietii nu se uita la inteligenta, ci la felul in care arati.Deci,poti sta linistita..esti "privilegiata", insa mi se pare urat sa spui ca fetele super destepte sunt neaparat si foarte urate..invidia isi spune cuvantul

| Smile3 explică (pentru lauracraciun):

Nu sunt invidioasa! mai ales ca nu sunt eu aceea, ok?! ..aici era vorb de o chestie care -a intamplat la mine in clasa, iar a doua fata este prietena mea!( nu spun ca eu super urata, sau super frumoasa, sau super desteapta sau super proasta!laughing ).pur si simplu sunt realista! prietena mea chiar arata bestial si nu e proasta! si nu m-am referit la TOATE fetele ma refeream exact la aceasta situatie! ..prima tipa chiar e urata!(si desteapta!)..si cu toata ca nu ma inteleg eu prea bine cu ea(prima fata), recunosc ca amandoua sunt de treaba! ...tocmai de aceea nu am mai adaugat alte detalii si am intrebat direct ce prefera!
Si ca sa fiu sincera, eu n-am nimic cu fata aia, dar consider ca prietena mea e mult mai draguta! ..si chiar vorbesc serios, ca era vorba despre ea(prietena mea!).

| lauracraciun a răspuns (pentru Smile3):

Mda.o fi cum o fi, cert e ca nu e ok sa judeci spunand ca o fata e urata..adica nu cred ca asta e criteriul dupa care trebuie sa judeci o persoana..Cunosc fete care nu sunt ataaaat de frumoase si totusi au prieten, sunt fericite si au o viata frumoasa..depinde de baiatul pe care il intalnesti, de cum te comporti..aspectul fizic este trecator si te vei convinge de asta odata cu inaintarea in varsta happy

| Smile3 explică (pentru lauracraciun):

Eu inteleg... pe bune! ..si am recunoscut ca e chiar de treaba(prima fata!)..sincer cred ca singurul motiv pentru care nu ne intelegem cu ea(eu si prietena mea) e ca avem caractere diferite!(noi suntem mai baietoase si chestii.). a fost pur si simplu o intrebare..acum nah, adevarul e ca nu totul consta in frumusete (sau inteligenta!).happy

| unknownn a răspuns:

Prefer o tipa desteapta si frumoasa!
Poa' sa aiba si 2 clase, asta nu reflecta inteligenta!

| Smile3 explică (pentru unknownn):

Deci sa inteleg k raspunsul e, varianta a 2a?!

| unknownn a răspuns (pentru Smile3):

Nu
Raspunsul e varianta a 3-a.

| FPI a răspuns (pentru Smile3):

Notele de la scoala nu o sa arate niciodata ca de destept/a este o persoana in majoritatea cazurilor cei care au 10 pe linie si se numesc tocilari esueaza lamentabil in viatahappy

| MitroKta a răspuns:

Dar cine spune ca ai de ales numai intre cele doua categorii? Ce, nu poti sa iti largesti orizontul? Eu prefer sa fie si frumoasa si desteapta, chiar daca pe acestea le cauti mai mult.

| Smile3 explică (pentru MitroKta):

Intrebam doar ce a-ti prefera intre cele doua(daca ar fi sa alegeti nu stiu...pur si simplu!)! nu am zis ca doar acestea exista!

| Zenit313 a răspuns:

O tipa super frumoasa, aspect fizic de nota 10 si numai note de 10.
Dar nu exista asa ceva..asa ca ma multumesc cu o tipa Draguta si note cat de cat bune.

| Ichnat a răspuns:

Tu ce crezi? Nu cred ca tocilarele sunt preferatele baietilor... big grin

| Smile3 explică (pentru Ichnat):

Pai da dar, majoritatea isi doresc o tipa desteapta..nu?!

| Smile3 explică (pentru Smile3):

CAT mai desteapta*

| Ichnat a răspuns (pentru Smile3):

Asa cum ti-am raspuns si la cealalta intrebare conreaza pentru ce o vrei happy sex-ul de o noapte nu cere inteligenta happy

| stef112 a răspuns:

Tu din care categorie faci parte?smug

| Smile3 explică (pentru stef112):

laughing..Pai tot a doua(cu note putin mai bune!), ca altfel nu ma mai intelegeam asa bine cu prietena mea! dar totusi nu stiu cat de bestial arat!(eu ma consider frumoasa, dar nu cea mai!)

| Smile3 explică (pentru stef112):

Daca vrei, iti trim o poza cu mine!big grintongue

| Smile3 explică (pentru stef112):

Daca vrei, iti trimit o poza cu mine?!big grinbatting eyelashes

| sirisacm a răspuns (pentru Smile3):

Nu e nevoie, stai linistita..mai bine te-ai apuca de invatat sa fii si frumoasa si desteapta!

| lauracraciun a răspuns (pentru Smile3):

Si cum ramane cu "a doua fata e prietena mea"..cata modestie"a doua cu note putin mai bune" ..clara treaba!laughingLOVE IT!rolling on the floor

| Or1Ginal a răspuns (pentru Smile3):

Ok laughing

| Smile3 explică (pentru lauracraciun):

Am si zis ca acum nu stiu cat de bestial arat! ...si am recunoscut ca prietena mea arata mai bine ca mine!
Cand am zis ca fac parte din a doua grupa ma refeream cu notele: mi-au iesit doua medii de 8! ...Si cu faptul ca sunt mai nebuna!laughing. Spusesem intr-un comentariu ca in a 2a grupa nu stiu..se incadreaza cele mai nebune!laughing. ...si in plus, era doar o intrebare!
Nu puteti raspunde pur si simplu la ea?!

| Smile3 explică (pentru sirisacm):

Mi-au iesit doar doua medii de 8!laughing..nu ma consider atat de proasta.(de aia nu ma refeream la mine!).dar totusi incerc sa evoluez cat mai mult!big grin.iar cu frumusetea... sper sa fie asa!happy

| stef112 a răspuns (pentru Smile3):

Da vreau vreausmug

| Smile3 explică (pentru stef112):

laughing! ..acum poate nu mai vreau eu!rolling on the floor)tongue

| stef112 a răspuns (pentru Smile3):

Deci imi dai sau nu imi dai?:devil

| Smile3 explică (pentru stef112):

Da-mi id-ul si ti-o trim pe mess!

| stef112 a răspuns (pentru Smile3):

Uite-te la mesaje. L-am trimis!

| lauracraciun a răspuns (pentru Smile3):

Eh..trebuie sa comentam si noi ceva, ca altfel nu se poatelaughing

| Smile3 explică (pentru stef112):

Da-mi id-ul tau si ti-o trimit pe mess!

| KnowEverything a răspuns:

Intrebari care dau drumuri la certuri... Vine -original- cu o replica inteligenta, mai vin alti peste el si iese ceva frumos... macar sa radem daca nu avem ce face laughing. Sloganul TPU : "iti facem ziua mai buna "laughing

| adrianamara a răspuns:

Barbatii aprecieaza femeile destepte dar le prefera pe alea frumoase!

| xJustJuss a răspuns:

Prefer fata care sa ma iubeasca,sa fie alaturi de mine, sa nu fie chiar cea mai desteapta, sa nu fie cea mai frumoasa, sa fie persoana potrivita, care sa fie draguta. Oricum in ochii nostri persoanele iubite sunt cele mai frumoase si inteligente!

| Or1Ginal a răspuns:

Pt mine trebuie sa aiba macar 2 calitati fizice : fata si cur sau tate... Si sa aiba acolo note de 7 8... ca oricum ea o sa staie la cratita laughing daca ma insor tongue

| lauracraciun a răspuns (pentru Or1Ginal):

Misogin

| alexandraa22 a răspuns (pentru Or1Ginal):

Serios? laughing Tate si cur? raised eyebrows Voi baietii, vreti sa aiba tate si cur, dar voi aveti ceva? oh go on bai, cand va mai aud laughing Doamne, chiar nu aveti minte. Amin!

| lauracraciun a răspuns (pentru alexandraa22):

In sfarsit.o fata cu capul pe umeri...

| Or1Ginal a răspuns (pentru alexandraa22):

Noi avem penis vrei si u? big grin

| lauracraciun a răspuns (pentru Or1Ginal):

Nu ti se pare ca esti cam misogin..si cam nesimtit? Cati ani ai? Respect-o in pana mea, ca e fata! Obsedat sexual.ih ih ih!

| Maryo1o1 a răspuns (pentru alexandraa22):

Nu ne baga pe toti in aceeasi oala pentru ca nu toti suntem ca el.De exemplu eu prefer fata care sa ma inteleaga si care sa imi fie alaturi ju conteaza prea mult aspectul fizic iar notele de la scoala nu reflecta inteligenta asa ca dupa parerea mea poate avea numai 2 si3 nu eu voi regreta mai tarziu si bineinteles ca daca as avea o prietena care sa aiba notele mentionate mai sus i-as spune ca trebuie sa invete sau cel putin i-as da niste sfaturi.Nu mai baga toti baietii in aceeasi oala pentru ca mai exista si baieti s ensibili destepti si frumosi tine minte asta.

| clicksnap a răspuns:

Uite cum dovedesti tuturor cat esti de... "sa zicem ca e mai nebuna si nu-i pasa de note dar totusi are poate doar 1 sau doi de 7-8 si restul 9 si 10 si arata bestial?!"

| Smile3 explică (pentru clicksnap):

NU era despre mine! JUR! ...prietena mea era deprimata!(era despre ea!)..Doamne!