| anonim_4396 a întrebat:

Tot timpu ma cert cu prietenul meu. el este foarte orgolios si foarte rar lasa orgoliu deoparte.ma iubeste dar cateodata e prea distantstraight face. si dupa ce m`a enervat spune ca a glumit, ca a facut doar sa ma sacaiestraight face. si mai ales cand are nervi ii varsa pe mine si apoi isi cere scuze.sad cum ar trebui sa procedez?sad

Răspuns Câştigător
| monique a răspuns:

Ai incercat sa discuti cu el? Uite, casa voastra sau locul unde va intalniti trebuie sa fie loc de reculegere, nu de descarcari electrice. Cand e nervos spune-i: hai nu te mai gandi, hai aici. Si i-al in brate. Apoi cand se linisteste intreaba-l ce isi doreste sa faca. Daca nu are idei propune-i tu. Cand se poarta urat "pedepseste-l" cu tacerea si indiferenta. Nu lasa sa se vada ca te afecteaza si incearca sa-i schimbi atentia pe altceva: un film, mancare, etc. Cu timpul va intelege ca desi il iubesti (fiindca il iei in brate si il intelegi cand are nevoie), totusi nu te poate manipula. Asa va invata sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.

6 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Draga, voi inca sunteti copii care inca nu sunteti maturizati, felul cum se comporta cu tine asta denota.Ar trebuie sa fiti mai serios in relatia voastra.Noroc!

| ElenaMaria a răspuns:

Prin asta am trecut si eu mai demult.Eu i-am spus in fata ca ma deranjeaza ceea ce face.Am luat problema si am discutat-o si am vazut ce trebuie facut ca sa nu mai existe acele discutii.In dragoste nu este loc de orgoliu.Nu te lasa calcata in picioare in sensul sa il ierti mereu fara sa ii spui ca te deranjeaza si sa nu mai faca.Atunci cand este distant poate are niste momente mai proaste[asa cum avem toti] sau vrea sa fie singur ca sa se relaxeze.

| roxy_2350 a răspuns:

Poate o iei tu prea in serios. si tu esti orgolioasa, nu numai el. mai lasa si tu de la tine ca sa nu va mai certati tot timpul, ca altfel nu stiu unde o sa duca relatia voastra. nu vorbi la nervi, ca asa zici multe si fara folos. incearca sa glumesti si tu cu el. saluty! happy

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Pai vorbeste verde in fata cu el, daca nu iti place si nu e genul tau sa ii spui, intr-o relatie sinceritatea conteaza cel mai mult! ti-o garantez Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desparte-te de el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot eu