| anonim_4396 a întrebat:

Tot vad ca se lasa ca sfaturi atunci cand o fata este dezamagita in dragoste, sau parasita : " Treci peste, nu merita sa suferi. Nu merita o lacrima din partea ta". Stau si ma intreb oare exista barbat in lumea asta care sa merite sa suferi pentru el? In ce conditii suferinta noastra este meritata? Numai atunci cand gresim noi, fetele? In rest daca nu gresim, nu avem dreptul sa suferim si sa varsam lacrimi pentru un baiat care a insemnat ceva pentru noi? Nu mi se pare corect. Cum se zice : " You can't have a rainbow without a little rain". Iubirea e un sentiment complex, perceput in mii de moduri, suferinta vine o data cu iubirea, iar noi ar trebui o data pentru totdeauna sa ne resemnam cu ea. Voi ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

E adevarat tot ce spui.si te-ai exprimat foarte frumos si elegant, numai ca cei mai cu experienta in ale vietii. vrem sa spunem. in cunostinta de cauza ca e bine sa ne protejam un pic de suferinta. Exista prea multa suferinta pe lumea aceasta, si nu se merita sa punem atata suflet peste tot. La varsta adolescentai, e firesc sa suferim din dragoste, dar s-a constatat ca foarte multi tineri sunt depresivi din aceasta cauza(pe al doilea loc fiind aspectul fizic). Exista situatii cand merita sa suferim, altele nu. Cand ai fost parasit(a) pe nedrept, eu cred ca nu ar trebui sa punem atata suflet.sa ne gandim asa:sunt persoane carora le mor sotii(sotiile) de foarte tineri, normal ca sufera imens.Cu toate acestea se pot recasotori, unii chiar de mai multe ori, cu toate ca si-au iubit partenerii. Trebuie sa avem discernamant, sa vedem cine ne-a meritat si cine nu-

| Flav a răspuns:

E usor sa arunci motanul, sa imprastii cu noroi cand suferi, spunand ca barbatii sunt porci, profitori si ca n-au sentimente. Dar este mai greu sa faci o analiza asupra ta, asupra modului tau de incredere, de-a evalua o persoana de la inceput, de-a iti da seama de caracterul lui, de-a vedea unde ai gresit si cum ai gresit.
Si eu stau si ma intreb oare exista femeie in lumea asta care sa merite sa suferi pentru ea? Ce-o sa-mi raspunzi, ma rog? Exista vreun raspuns?
Daca iubesti si esti dezamagita, nu arati la urma cu degetul. Iubesti fiindca iubesti, si-o sa mai iubesti si-n continuare, chiar daca persoana va fi diferita. Dar nu judecati si aruncati motanul, ca asta o poate face oricine. Si nici nu-i o fapta ce se aseamana iubirei.

| Vizitiul a răspuns:

Sunt baiatul tuturor posibilitatilor, dar te anunt ca sunt lefter.

| tarziu a răspuns:

Poti sa suferi pentru mine daca vrei. EU MERIT!winking

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.Nimeni nu este perfect, iar atunci cand un tip te raneste nu merita pentru ca daca te impaci cu el o sa faca la fel iar daca suferi o sa-ti fie tie greuhappy

| alinuta113 a răspuns:

Nimeni nu este perfect in asta lume! Fetele sufera ca sunt foarte sensibile si iau in cap toate maruntisurile si pling! Pe cind baietii nu acorda mare atentie! Nu toti baietii is la fel si fetele de asemenea! Fiecare are caracterul lui si modul de actionare!

| dydy22 a răspuns:

Oricine sufer indiferent daca este fata sau baiat, dar eu nucred ca poti suferi dupa un baiat gagicar sa zic asa sau invers eu cred ca sunt baieti dupa care poti suferi dar mai rar si fete dupa care un baiat poate suferi dar la fel mai rar

| vyo a răspuns:

Ai dreptate Fato.

| Bianca_4346 a răspuns:

Mai suferi si plangi din cauza unui baiat la care chiar ai tinut.pe care chiar il iubesti si il vrei aproape. da ma intreb si eu: cum poti suferi pentru un tip care ti'a facut numai rau si care nu a tinut mai deloc la tine?

| baietzelu a răspuns:

Nu merita sa versi nicio lacrima, pentru ca iti irosesti degeaba timpul plangand.

| ilovemusic a răspuns:

Trenuie sa fim tari noi fetele pentru ca baietii in ziua de azi nu merita nici macar cea mai mica lacrima pentru ei.Baietii trec repede peste desparatiri nici nu le pasa, azi una maine alta, si noi fetele plangem ca proastele dupa ei! Si acum credeti voi ca merita sa plangem si sa suferim dupa niste dobitoci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate nu merita dar nu a fost prieten sa nu sufar pentru elcrying poate lor nu le pasa dar noua dacrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-ai gandit vreodata ca poate tu nu meriti un barbat pentru care merita sa suferi? thinking just askin`

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu nu pot sa-l uit dupa cate am trecut impreuna nu cred ca meritam dspartire sfatul vostru nu ma ajutat