| anonim_4396 a întrebat:

Totul despre `prima data`. Adio virginitate. mersi:*, FUNDA

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Doare, dar dacă iubești persoana aceea, trăiești cele mai frumoase momente din toată viața ta, chestii pe care o să ți le aduci aminte la nesfârșit cu bucurie.
E important să fie cu cineva potrivit și să rămână cu tine, să te țină în brațe după. Și, în timp ce, să accepte când / dacă ai zis „oprește-te, doare".

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca simti vreo teama sau vreo ezitare,n-o face,nu esti pregatita.
Daca nu stii la ce sa te astepti,n-o face,nu esti pregatita.
Daca esti in perioada fertila,n-o face,posibil sa ramai insarcinata,prezervativele se mai si rup.
Daca nu stii ce e perioada fertila sau ovulatia,categoric nu esti pregatita!

Momentul in care tu hotarasti sa-ti incepi viata sexuala este alegerea ta si numai a ta,indiferent de dorinta,manipularea sau sentimentul de datorie fata de ceilalti!
Daca iubesti si stii ca esti iubita,daca pamantul iti arde sub picioare,esti matura si responsabila,atunci totul e bine si te poti lasa condusa de sentimentele tale de daruire.
Va trebui sa fii complet relaxata,ceea ce nu e deloc usor,esti in fata necunoscutului si nu stii cum vei reactiona.
Va durea daca va grabiti si daca nu se ajunge la o lubrifiere si relaxare totala a muschilor vaginali.
E necesar un lung preludiu,prezervativ lubrifiat si folosit corect,ca si un lubrifiant pe baza de apa,sa fiti siguri.
Ce altceva sa-ti spun,doi oameni iubindu-se,gasindu-se,agatandu-se unul de celalat, transpiratia de pe buza ta superioara, aburi pe creier, o caldura, o durere si-o liniste...si o mica lacrima ascunsa-n coltul ochiului,nici n-ai bagat de seama cand a curs!
happy
Amintirea asta o vei pastra toata viata in minte, nu va pleca, va fi mereu termenul tau de comparatie si refugiul pentru clipe dificile, asa ca, ai grija sa fie o amintire de calitate!
happy

| Roxanna112345 a răspuns:

Prima data e un sentiment extraordinar daca o faci cu persoana la care tii si e un pas major intr-o relatie! Prima data trebuie sa fiti atat tu cat si el prudenti si cat mai relaxati si tu cat mai lubrifiata.Preludiul ar trebui sa fie cat mai lung posibil.La inceput o sa simti o durere dar aceasta variaza de la caz la caz, oricum nu poate fi o durere insuportabila asa cum nici la mine nu a fost.Nu te astepta ca prima data sa fie nu stiu-ce placere, dar va fi un moment emotionant! Conteaza ca prietenul tau sa fie atent, bland si grijului si sa va protejati! De asemenea, daca nu esti comvinsa 100% ca vrei sa-ti incepi viata sexuala, nu o face, virginitatea se poate pierde dar nu se mai castiga! Succes:*

| Roxanna112345 a răspuns:

Daca vrei mai multe detalii, poti sa-mi lasi id tau si mai vorbim~ :*

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ca din greseala pentru unii

| neutrino a răspuns:

Fuse, fuse si se duse.